Reklama

Przy Ofiar Katynia powstaje basen [WIZUALIZACJA, ZDJĘCIA]

19/03/2018 19:00

Mocno zaawansowane są już prace przy budowie basenu. Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć po wakacjach.

Basen powstaje przy ulicy Ofiar Katynia, a nie – jak wstępnie planowano – przy Zespole Szkół im. gen. Kustronia. Jest to spowodowane tym, że[paywall] ze współfinansowania projektu wycofał się powiat. Miasto zdecydowało się więc na samodzielną realizację inwestycji. – Nowa lokalizacja daje nam większe możliwości, ponieważ mamy więcej przestrzeni. W razie potrzeby będzie można dołożyć jakąś infrastrukturę – mówi burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Basen będzie kosztować ponad 11 mln zł. Około połowy tej kwoty udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Po tym, jak zostaliśmy jedynym inwestorem, ministerstwo zwiększyło nam wysokość dotacji z 33 do 50 procent – mówi K. Szpyt.

Reklama

Prace przy budowie już ruszyły. Pierwszy etap zakłada postawienie zamkniętego obiektu w stanie surowym. Prace wykonuje firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk z Lubaczowa. Będą kosztować 3,76 mln zł i zakończą się we wrześniu. Wtedy miasto przystąpi do wyłonienia wykonawcy kolejnego etapu.

Basen ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zastosowane w nim będzie ruchome dno, które pozwala na dopasowanie głębokości wody do potrzeb użytkowników.

Reklama

Z założenia do południa z obiektu będą korzystać głównie szkoły. Popołudniami będzie otwarty dla wszystkich.

Projekt obiektu przygotowało Biuro Projektów Inżynierskich PRO-GRESS. Każdy chętny może wziąć udział w konkursie na logotyp basenu. Będzie on umieszczony na elewacji pływalni, jak również wykorzystywany w materiałach promocyjnych i informacyjnych. Jednym z warunków jest zakaz użycia słowa „Lubaczów” w formie podstawowej, jak również we wszelkich odmianach i słowach pokrewnych. Na zwycięzcę czeka 500 złotych, a prace można przesyłać do 30 maja. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej urzędu miejskiego.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sabina - niezalogowany 2018-03-20 15:19:08

    Uwazam ze jest to najlepsza lokalizacja w tym miescie. Szkoda tylko ze dworzec mi sprzedali bo mialabym 2 kroki z autobusu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama