Reklama

Przyjechali pijani do pożaru i wylecieli ze straży

26/02/2015 08:09

Strażacy ochotnicy, którzy 25 stycznia br. przyjechali pijani do pożaru, zostali usunięci z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Radymnie. Decyzję w przypadku obu druhów podjął prezes jednostki. Czekają ich dodatkowo konsekwencje służbowe, ponieważ są pracownikami Urzędu Miasta w Radymnie.

O pijanym strażaku, uczestniczącym w gaszeniu pożaru, poinformował policjantów świadek. Po sprawdzeniu okazało się, że 50-latek ma ponad 2 promile alkoholu. Nie dość, że uczestniczył w akcji gaśniczej, to jeszcze kierował wozem strażackim. Drugiego pijanego druha namierzono przy badaniu wszystkich uczestników akcji, wykonanym na prośbę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 32-latek miał ponad promil alkoholu. Zaraz po zdarzeniu rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marcin Betleja zapewnił, że komendant zrobi wszystko, by ci panowie przestali być strażakami. Przypomniał jednak, że decyzję w tej sprawie może podjąć tylko prezes jednostki OSP, w której służą. 

Obaj wydaleni z grona druhów OSP w Radymnie pracują w miejskim samorządzie. Starszy jest kierowcą w urzędzie. Burmistrz zapewnia, że będzie musiał się z nim pożegnać. Na razie 50-latek przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z konsekwencjami musi się również liczyć młodszy strażak. Jednak w jego przypadku kara nie będzie tak poważna, ponieważ nie był kierowcą. 50-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić, czy strażacy ochotnicy, uczestniczący w akcji gaśniczej po spożyciu alkoholu, popełnili wykroczenie czy przestępstwo.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama