Reklama

Przyjechali z Gruzji i Hongkongu, by uczyć angielskiego

06/06/2015 17:36

Ninky z HongKongu i Vako z Gruzji spędzili w Jarosławiu cały tydzień, ucząc angielskiego w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza. Stało się tak dzięki współpracy szkoły z firmą Aiesec z Rzeszowa, która przysłała do Jarosławia obu wolontariuszy. Dla uczniów, nauczycieli i gości było to wyjątkowe doświadczenie.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu gościła wolontariuszy z zagranicy w dniach od 11 do 15 maja. Przez cały tydzień uczniowie z klas IV – VI rozwijali swoje zdolności komunikacyjne i pogłębiali wiedzę kulturową na temat ich ojczystych krajów. [paywall]Mieli możliwość sprawdzenia się w zakresie kompetencji językowych, przeprowadzając wywiad z gośćmi. Wysłuchali też wykładów na temat historii, geografii, języka, religii, kultury i tradycji Gruzji i Hongkongu. Wykładom towarzyszyły prezentacje przywiezionych przez gości banknotów, monet i przysmaków. Uczniowie klas szóstych, Karolina Klisko i Damian Walczak, za zgodą rodziców byli przewodnikami Ninky i Vako po Jarosławiu i okolicach. Goszcząc ich w swoich domach, doskonale sprawdzili się w roli tłumaczy. Tegoroczna wizyta zagranicznych gości była dla uczniów ogromną motywacją, którzy – zdaniem nauczycieli – stanęli na wysokości zadania, świetnie radząc sobie w bezpośrednich kontaktach z obcokrajowcami. 


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości