Ninky z HongKongu i Vako z Gruzji spędzili w Jarosławiu cały tydzień, ucząc angielskiego w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza. Stało się tak dzięki współpracy szkoły z firmą Aiesec z Rzeszowa, która przysłała do Jarosławia obu wolontariuszy. Dla uczniów, nauczycieli i gości było to wyjątkowe doświadczenie.
Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu gościła wolontariuszy z zagranicy w dniach od 11 do 15 maja. Przez cały tydzień uczniowie z klas IV – VI rozwijali swoje zdolności komunikacyjne i pogłębiali wiedzę kulturową na temat ich ojczystych krajów. [paywall]Mieli możliwość sprawdzenia się w zakresie kompetencji językowych, przeprowadzając wywiad z gośćmi. Wysłuchali też wykładów na temat historii, geografii, języka, religii, kultury i tradycji Gruzji i Hongkongu. Wykładom towarzyszyły prezentacje przywiezionych przez gości banknotów, monet i przysmaków. Uczniowie klas szóstych, Karolina Klisko i Damian Walczak, za zgodą rodziców byli przewodnikami Ninky i Vako po Jarosławiu i okolicach. Goszcząc ich w swoich domach, doskonale sprawdzili się w roli tłumaczy. Tegoroczna wizyta zagranicznych gości była dla uczniów ogromną motywacją, którzy – zdaniem nauczycieli – stanęli na wysokości zadania, świetnie radząc sobie w bezpośrednich kontaktach z obcokrajowcami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze