Reklama

Psy w Orzechowcach będą mieć nowe budy! Pomóżmy uzbierać na używanego quada! [ZDJĘCIA]

W jedności siła – można by rzec, patrząc na kapitalny odzew ludzi dobrej woli na prośbę kierownictwa Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach o pomoc w uzbieraniu kwoty potrzebnej na budy dla psów. W ciągu kilkunastu dni udało się zebrać całą kwotę!

Na pytanie skierowane do kierownik placówki Joanny Puchalskiej-Tracz, co jeszcze – pilnie! – przydałoby się, odpowiedziała, że bardzo przydałby się używany quad z niewielkim pługiem, aby można było dojechać do schroniska. Warunki, jakie panują obecnie za oknem, wszyscy widzą. Często padający śnieg nie pomaga w dotarciu do znajdującego się na odludziu schroniska. Quad na pewno tę sytuację by poprawił.

– Nie należę do osób, które lubią zwracać się z takimi prośbami. Ale czasami nie ma wyjścia. Mamy w tej chwili pod opieką 130 psów i 63 koty. Trafiają do nas psy dzikie, zaniedbane, odebrane z łańcuchów. Opiekujemy się także psami, które trafiły do nas z Ukrainy, z traumą wojenną, nieufne i wycofane. Nasze psy zamieszkują w kojcach zewnętrznych , dlatego tak ważne jest, aby każdy z nich miał ciepłą budę. Wymieniamy te budy regularnie, ale są one również regularnie niszczone, szczególnie przez nowo przyjęte psy. Nadeszły duże mrozy i boimy się, aby nasze psy nie marzły w dziurawych budach. Dlatego zwróciliśmy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc w wymianie tych najbardziej zniszczonych na nowe. Zamówiliśmy 25 sztuk 600 złotych za jedną. Wykonawca już je robi, a my musieliśmy zebrać na nie środki. I się udało! Dzięki ludziom o wielkich sercach! Dziękujemy!

Reklama

– powiedziała J. Puchalska-Tracz.

Ale zbiórka trwa, bo choć pełna kwota (15 tys. zł) na budy została zebrana, potrzeby są wielkie. Pani kierownik i pracownicy schroniska marzą o... używanym quadzie z niewielkim pługiem, który znacznie poprawiłby możliwość dojechania do obiektu w czasie wielkich śniegów i mrozów.

Widząc dobroduszność wszystkich ludzi dobrej woli, jest to jak najbardziej możliwe!



">Pomóżmy! Po raz kolejny pokażmy, że w jedności siła!

 

Podajemy link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/t9djfh?fbclid=IwAR0U4rIyMeEBjkOcNiwa7FGoSOjplAiHgTCnAIPnEEIR50AU20yfTbaQxLE

Reklama

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama