Mieszkańcy Jarosławia mogą się zaopatrzyć w tzw. „pudełko życia”. Są to pojemniki zawierające kartę informacyjną oraz naklejki informujące, gdzie pudełko z podstawowymi informacjami o właścicielu się znajduje. Tak zebrane dane mają ułatwić zadanie służbom ratowniczym przy udzielaniu pomocy w sytuacji, gdy nie można się skontaktować z osobą ze względu na jej stan.
– Akcja Urzędu Miasta Jarosławia prowadzona jest w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Opieki Medycznej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji, a także Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu. „Pudełka życia” trafią do mieszkańców za pośrednictwem partnerów akcji. Będzie je można odebrać również w siedzibie MOPS – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze