„Przynieś na Krakowską wszystkie dotąd „przydasie”, nawet gdy masz coś super i na wypasie” – zachęcają w social mediach pracownicy jarosławskiego PSZOK. Pod humorystycznym hasłem kryje się nowa, pożyteczna inicjatywa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w postaci Punktu Ponownego Użycia, gdzie można przynosić przedmioty codziennego użytku, które nie są nam już potrzebne, ale spokojnie mogą być jeszcze użyte przez nowego właściciela.
Punkt Ponownego Użycia stworzony został na terenie PSZOK przy ul. Krakowskiej 35 AB. Ma być formą udogodnienia dla mieszkańców i jednocześnie odpowiedzią na coraz powszechniejsze apele o dbanie o dobrostan planety. Idea przyświecająca organizatorom tego miejsca jest bardzo prosta. Chodzi o to, by dać przedmiotom szansę na „drugie życie”. W punkcie bezpłatnie przyjmowane są i wydawane przedmioty codziennego użytku, które dla jednych być może utraciły już wartość i nie są potrzebne, za to dla innych mogą być świetną okazją do uzupełnienia domowych zasobów. Ważne, by były w dobrym stanie i nadawały się do użytku. Mogą to być na przykład: meble, książki, czyste, niezniszczone ubrania, naczynia, dekoracje, zabawki i sprzęty domowe. By ułatwić mieszkańcom miasta korzystanie z punktu, pracownicy PSZOK założyli na Facebooku grupę Punkt Ponownego Użycia. Właśnie tam można będzie śledzić posty ze zdjęciami dostępnych przedmiotów. Jeśli coś wpadnie nam w oko, śmiało będziemy mogli się po to zgłosić.
Przedmioty można będzie odbierać bezpłatnie, ale warto pamiętać, że nie ma możliwości rezerwacji upatrzonej rzeczy. Punkt mieszczący się na terenie PSZOK w Jarosławiu czynny będzie w następujących porach: w okresie od 1 kwietnia do 31 października – od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 17, a w soboty od g. 10 do 14. Natomiast w okresie od 1 listopada do 31 marca – od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 15, a w soboty od g. 10 do 14.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze