Tadeusz K. został zatrzymany 5 lipca br. za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na tej podstawie opozycyjni radni na ostatniej sesji rady powiatu chcieli pozbawić go stanowiska przewodniczącego rady. Nie dopuścili do tego radni z rządzącej w powiecie frakcji.
Dyskusja nad kontrowersyjnym tematem podczas sesji trwała dosłownie parę minut. Radny Józef Więcław usiłował wprowadzić do porządku obrad punkt, w którym pochylono by się nad wnioskiem o odwołanie sprawującego funkcję przewodniczącego Tadeusza K. Przypomnijmy, że ciąży nad nim widmo poważnych problemów z prawem, po tym jak podczas rutynowej kontroli „wydmuchał”[paywall] 1 promil alkoholu. Były dyrektor przeworskiego szpitala, odczytując projekt uchwały obliczonej na usunięcie przewodniczącego, stwierdził, że ten „poprzez swoje działanie nadużył zaufania społecznego” oraz, że „stracił mandat do pełnienia obowiązków przewodniczącego rady”.
Adwokatem w swojej sprawie postanowił być sam przewodniczący. – Obecnie nie toczy się żadne postępowanie w stosunku do mojej osoby i tym bardziej nie ma skazującego wyroku – zadeklarował. Natychmiast przeszedł też do kontrataku. – Chcę dodać, że niektórzy radni, czy radni z drugiej strony, też byli obiektem zainteresowania CBA, meldowali się lub meldują na policji. Nigdy nie pytałam, jaki jest powód i jakie są przyczyny takiego działania – ripostował Tadeusz K. – Przyjdzie taki czas, być może, że w tym temacie będzie się wypowiadał mój adwokat – stwierdził na koniec, choć trudno orzec, czy była to bardziej deklaracja niewinności czy też pogróżka.
Podkreślał: – Nie wolno oceniać człowieka tylko przez pryzmat jego błędów. Oceniając człowieka, trzeba brać całokształt jego działalności. Uważam, że działalność pana K. w samorządach dla dobra różnych społeczności lokalnych naprawdę cieszy się dużym uznaniem, włożył tyle pracy przez te lata, że nie może to przyćmić jakiegoś jego błędu, jakiejś słabości – mówił wicestarosta, najmocniejsze argumenty zostawiając na koniec. – Gdyby takich Tadeuszów było więcej, żyłoby nam się zdecydowanie lepiej, a może łatwiej – konkludował.
Do sprawy odniósł się także starosta Bogusław Urban po tym, jak w punkcie „wolne wnioski” temat postępowania przewodniczącego Tadeusza K. podjął radny Marcin Fujarowicz. B. Urban tonował nieco nastroje, stwierdziwszy, że w trakcie obecnej kadencji stara się unikać konfliktów. Od linii obrony, jaką przyjęli jego przedmówcy, znacząco jednak nie odszedł. Przytoczył doniesienia prasowe o zarzutach prokuratorskich, które postawiono w ubiegłej kadencji Zbigniewowi Kiszce, podówczas staroście przeworskiemu.
– Sprawa pana przewodniczącego wyjaśni się w procedurze, takiej, jaka jest. Będzie miał zarzuty, będą wyciągnięte konsekwencje, każdy wie, jakie. O czym tu mamy dyskutować? – konkludował starosta.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To moze by tak od razu wybierac radnych wsrod kryminalistow bo i tak wiekszosc bezkarnie lamie prawo.
a cóż się dziwić rozpasanie ,bezkarność i krętactwa kopiują od rządzących z ul.Wiejskiej
A ten alkoholik Tadeusz K. - potencjalny zabójca - to co, za grosz rozumu i honoru nie ma? Sam nie potrafi zrezygnować? Ci co go popierają to też tacy sami potencjalni przestępcy! Co za zacofanie na tym podkarpaciu. Aż się wierzyć nie chce, że w XXI wieku tylu głupich ludzi może być i to "przy władzy"! Pisobolszewickie gnojstwo!
Kwaśniewski to POdczas oficjalnych wystąpień zagranicznych nachlany był w 3 doopy,i co urząd Prezydenta sprawował przez dwie kadencje.
I co? To ma niby usprawiedliwić tego alkoholika i potencjalnego zabójcę? Masz taki sam móżdżek jak ten pijak.
Kwaśniewskiego to Sławoj Głódź rozpijał. Szczera to prawda, a nie atak na Kościół.
Jak sądzę, tym wersetem był wypowiedź ap. Pawła z 1 listu do Koryntian 6:9 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."
W takim wypadku wszyscy możemy pic i wybroni nas cytat biblijny a sprawę pana T.K. Podać jako przykład paranoja
Jak ci się nie podoba zacofane podkarpacie to wypad na Kaszuby do rudego tyfuska.On także nienawidzi swojego kraju,tak jak ty swojego regionu,albo do Gdańka do pijaczki Dulkiewicz,POubecki gnoju oderwany od koryta ,stąd twój skowyt łachudro jedna.
Wypad do swojej baby możesz mówić jeśli ją masz. Żeś trafił z tym ubeckim gnojem jak kulą w płot. To, że twój stary był ubeckim gównem to nie oznacza jeszcze, że wszyscy muszą śmierdzieć tak jak ty chamie!
Taka łajza co sra w swoje gniazdo to najgorsza kreatura,która tępiona jest w każdej społeczności.I ty jesteś takim śmieciem w regionie.Przyklaskujesz tym pijackim celebrytom,POlitykom,sędziom,kaliszkowej bo to ci dzięki którym byłeś przy korycie, a czepiasz się jakiegoś tam radnego tylko dlatego,że jest z Pisobolszewii.Jeszcze raz radzę ci ty Posrany gnoju wypad z podkarpacia tym razem nie na Kaszuby tylko do Niemiec bo tam Polscy zdrajcy otrzymują azyl.A Po 13 października to nie będzie już Pisobolszewia tylko MegaPisobolszewia,więc tym bardziej radzę ci wypad razem z całym twoim Pomiotem jeśli go masz,w co wątpię bo kto by się wiązał z taką nędzną,upadłą,wredną kreaturą.
Szanowna Redakcjo!Brak reakcji na chamstwo frustrata - niejakiego "pocałuj mnie"- powoduje, że schodzicie na poziom rynsztoka!!!
Jeśli nie zrozumiałeś przekazu o Kwaśniewskim to chcę ci POwiedzieć,że na każdym szczeblu władzy czy to PiS czy PO bronią swoich w różny sposób . Kwaśniewski zaraził się jak nie chorobą filipińską,to dostawał niestrawności.Syn OTUA za spowodowanie wypadku za jazdę PO pijaku nie został skazany, bo dostał POmroczności jasnej. To chciałem ci przekazać PÓłmóżdżku z zacofanego Pokarpacia.
Frustratem to jesteś ty Po upadku twojej złodziejskiej władzy,dlatego na myśl o Pisobolszewii toczysz pianę z pyska.Myślisz że Życie Podkarpackie gazeta z zacofanego Podkarpacia stanie w twojej obronie.Przestań skamleć.
Buda! Wredny zakłamany ryju niemyty.
Kasanderze zato twoje zacofane podkarpacie i pisopolszewickie gnojostwo to nalerzałobyci wylać na ten twój pusty łep wiadro pomyii
Pocałuj mnie - dlaczego nienawidzisz ludzi??? Takie wypowiedzi, psychopatyczne, poniżające innych nadają się do prokuratury. Jesteś trollem od Zbyszka czy samorodkiem?
Według Ciebie poniżającym nie jest stwierdzenie-zacofane podkarpacie z Pisobolszewią -bo dla mnie urodzonego i mieszkającego na Podkarpaciu jest.Tobie widocznie można pluć w twarz.Dlaczego za POprzedniego rządu, Podkarpacia nikt nie nazywał zacofanym z Poje....ami ,bo była szanowana wola wyborców.zPrzegrani godzili się z tym,że Po wygrała większością głosow,nikt wtedy nie KOdował nie świecił świeczek nie krzyczał Konstytucja.Aż naraz zacofane Podkarpacie z Pisobolszewią co jest obrazą dla mnie i śmiem twierdzić,że tysięcy ludzi z Podkarpacia.
Aż się wierzyć nie chce ,że w XXI można być takim zatwardziałym AntyPOlakiem
To moze by tak od razu wybierac radnych wsrod kryminalistow bo i tak wiekszosc bezkarnie lamie prawo.
a cóż się dziwić rozpasanie ,bezkarność i krętactwa kopiują od rządzących z ul.Wiejskiej
A ten alkoholik Tadeusz K. - potencjalny zabójca - to co, za grosz rozumu i honoru nie ma? Sam nie potrafi zrezygnować? Ci co go popierają to też tacy sami potencjalni przestępcy! Co za zacofanie na tym podkarpaciu. Aż się wierzyć nie chce, że w XXI wieku tylu głupich ludzi może być i to "przy władzy"! Pisobolszewickie gnojstwo!