Reklama

Rada powiatu wybroniła przewodniczącego biblijnym cytatem

05/09/2019 19:42

Tadeusz K. został zatrzymany 5 lipca br. za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Na tej podstawie opozycyjni radni na ostatniej sesji rady powiatu chcieli pozbawić go stanowiska przewodniczącego rady. Nie dopuścili do tego radni z rządzącej w powiecie frakcji.

Dyskusja nad kontrowersyjnym tematem podczas sesji trwała dosłownie parę minut. Radny Józef Więcław usiłował wprowadzić do porządku obrad punkt, w którym pochylono by się nad wnioskiem o odwołanie sprawującego funkcję przewodniczącego Tadeusza K. Przypomnijmy, że ciąży nad nim widmo poważnych problemów z prawem, po tym jak podczas rutynowej kontroli „wydmuchał”[paywall] 1 promil alkoholu. Były dyrektor przeworskiego szpitala, odczytując projekt uchwały obliczonej na usunięcie przewodniczącego, stwierdził, że ten „poprzez swoje działanie nadużył zaufania społecznego” oraz, że „stracił mandat do pełnienia obowiązków przewodniczącego rady”.

Sami meldujecie się na policji

Adwokatem w swojej sprawie postanowił być sam przewodniczący. – Obecnie nie toczy się żadne postępowanie w stosunku do mojej osoby i tym bardziej nie ma skazującego wyroku – zadeklarował. Natychmiast przeszedł też do kontrataku. – Chcę dodać, że niektórzy radni, czy radni z drugiej strony, też byli obiektem zainteresowania CBA, meldowali się lub meldują na policji. Nigdy nie pytałam, jaki jest powód i jakie są przyczyny takiego działania – ripostował Tadeusz K. – Przyjdzie taki czas, być może, że w tym temacie będzie się wypowiadał mój adwokat – stwierdził na koniec, choć trudno orzec, czy była to bardziej deklaracja niewinności czy też pogróżka.

Reklama
– Jeżeli ktokolwiek z was jest bez grzechu, niech wstanie i rzuci kamień! – grzmiał. – Czy ktokolwiek z was odważy się to zrobić świadomie i w pełni odpowiedzialności? – bronił swego kolegę, któremu – jak podawała rzecznik przeworskiej policji Justyna Urban – rzeszowscy policjanci na miejscu kontroli zatrzymali prawo jazdy. Kontynuując mowę zachęcającą radnych do odrzucenia wniosku opozycyjnego radnego, powoływał się na słabość ludzkiej natury, skłonnej do pełnienia błędów.

Podkreślał: – Nie wolno oceniać człowieka tylko przez pryzmat jego błędów. Oceniając człowieka, trzeba brać całokształt jego działalności. Uważam, że działalność pana K. w samorządach dla dobra różnych społeczności lokalnych naprawdę cieszy się dużym uznaniem, włożył tyle pracy przez te lata, że nie może to przyćmić jakiegoś jego błędu, jakiejś słabości – mówił wicestarosta, najmocniejsze argumenty zostawiając na koniec. – Gdyby takich Tadeuszów było więcej, żyłoby nam się zdecydowanie lepiej, a może łatwiej – konkludował.

Na co czekamy?

Do sprawy odniósł się także starosta Bogusław Urban po tym, jak w punkcie „wolne wnioski” temat postępowania przewodniczącego Tadeusza K. podjął radny Marcin Fujarowicz. B. Urban tonował nieco nastroje, stwierdziwszy, że w trakcie obecnej kadencji stara się unikać konfliktów. Od linii obrony, jaką przyjęli jego przedmówcy, znacząco jednak nie odszedł. Przytoczył doniesienia prasowe o zarzutach prokuratorskich, które postawiono w ubiegłej kadencji Zbigniewowi Kiszce, podówczas staroście przeworskiemu.

– Sprawa pana przewodniczącego wyjaśni się w procedurze, takiej, jaka jest. Będzie miał zarzuty, będą wyciągnięte konsekwencje, każdy wie, jakie. O czym tu mamy dyskutować? – konkludował starosta.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lac - niezalogowany 2019-09-05 21:34:59

    To moze by tak od razu wybierac radnych wsrod kryminalistow bo i tak wiekszosc bezkarnie lamie prawo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2019-09-05 21:51:31

    a cóż się dziwić rozpasanie ,bezkarność i krętactwa kopiują od rządzących z ul.Wiejskiej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-09-05 22:19:31

    A ten alkoholik Tadeusz K. - potencjalny zabójca - to co, za grosz rozumu i honoru nie ma? Sam nie potrafi zrezygnować? Ci co go popierają to też tacy sami potencjalni przestępcy! Co za zacofanie na tym podkarpaciu. Aż się wierzyć nie chce, że w XXI wieku tylu głupich ludzi może być i to "przy władzy"! Pisobolszewickie gnojstwo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama