Dobiegła końca pierwsza kadencja Lubaczowskiej Rady Seniorów, która powstała jako organ doradczy i konsultacyjny. W jej gronie zasiadło 13 osób, które nie otrzymywały za to wynagrodzenia. Przez dwa lata odbyło się 11 posiedzeń.
Z inicjatywy rady seniorów powstało Centrum Aktywności Seniorów – miejsce, gdzie odbywają się spotkania tematyczne z zaproszonymi gośćmi oraz cotygodniowe zebrania amatorów rękodzieła, brydżystów, chóru, a ostatnio również – kurs nauki języka angielskiego. Rada zainicjowała również wydarzenia odpowiadające na potrzeby osób starszych oraz integrujące ich z mieszkańcami Lubaczowa.
18 nowych ławek w różnych miejscach miasta czy Lubaczowskie Dni Seniora to również zasługa rady. Dzięki niej ruszyła akcja Miejsca Przyjazne Seniorom, do której zgłosiło się 19 firm dających zniżki dla osób powyżej 60. roku życia. Lubaczów dołączył także do akcji „Koperta Życia”, którą osoby starsze mogą pobrać bezpłatnie w urzędzie miejskim.
Podczas ostatniej sesji nie tylko podsumowywano działania. – Jesteście bardzo ważną grupą, to wy jesteście elementem tej całej układanki, aby ten obszar senioralny animować i w nim działać – powiedział burmistrz Krzysztof Szpyt. – Minęły dwa lata, ale myślę, że jest to tylko przerywnik. Chcemy dalej pracować w tym obszarze, czerpiąc z państwa doświadczeń. Wasze pomysły będziemy dalej realizować. Wiedza, którą od was mam, dokłada się do całości mojego wglądu na potrzeby seniorów. Jest dla mnie nieoceniona – zapewnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze