Druga w tym roku wakacyjna wizyta Radia Biwak w Jarosławiu poświęcona była obecności Ormian w mieście. Rozmawiano o ich wpływie na rozwój i kulturę miasta. Próbowano odpowiedzieć na pytanie, co ich skłoniło do przybycia na Podkarpacie.
O Ormianach w audycji prowadzonej przez Polskie Radio Rzeszów opowiadała Joanna Kociuba, archeolog z Muzeum kamienica Orsettich w Jarosławiu oraz Damian Knutel, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W lipcu Radio Biwak gościło w dawnym opactwie benedyktynek. Goście audycji opowiadali o historii tego miejsca, o Czarnej Kaplicy, cennym renesansowym portalu i działaniach kulturalnych w ramach Skweru Kultury i Miasta Sztuki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze