Reklama

Radio Biwak na jarosławskim Rynku

24/08/2017 13:30

Druga w tym roku wakacyjna wizyta Radia Biwak w Jarosławiu poświęcona była obecności Ormian w mieście. Rozmawiano o ich wpływie na rozwój i kulturę miasta. Próbowano odpowiedzieć na pytanie, co ich skłoniło do przybycia na Podkarpacie.

O Ormianach w audycji prowadzonej przez Polskie Radio Rzeszów opowiadała Joanna Kociuba, archeolog z Muzeum kamienica Orsettich w Jarosławiu oraz Damian Knutel, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W lipcu Radio Biwak gościło w dawnym opactwie benedyktynek. Goście audycji opowiadali o historii tego miejsca, o Czarnej Kaplicy, cennym renesansowym portalu i działaniach kulturalnych w ramach Skweru Kultury i Miasta Sztuki.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama