Radni z Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem” postanowili pomóc w realizacji planów i marzeń osób z niepełnosprawnością intelektualną i dołączyli do darczyńców i fundatorów metalowych koszy w kształcie serca. Dzięki tej inicjatywie nakrętkowe szaleństwo zbiera żniwo w 4 miejscowościach gminy: Hureczku, Siedliskach, Medyce i Torkach.
– Ufundowaliśmy do tej pory 4 nakrętkowe serca w 4 miejscowościach gminy Medyka: w Medyce, Torkach, Siedliskach i Hureczku. Inicjatywa jest świetna, takich pojemników z każdym miesiącem przybywa w całej Polsce i pomyśleliśmy, że skoro innym się udaje, to i nam może się udać takie serca postawić u siebie – mówi przewodnicząca Klubu Radnych Gminy Medyka Dorota Czyż.
– Jednak powodzenie starań nie byłoby możliwe, gdyby nie[paywall] pomoc sołtys Siedlisk Magdaleny Małachowskiej. Pracownicy firmy, którą prowadzi, wykonali dla mieszkańców gminy takie serca praktycznie po kosztach – podkreśla.
– Ludzie nie są obojętni na potrzeby innych, nasze starania wsparła też firma Ostal Met z Przeworska, która malowała nam te serca i Destak Koniaczów, która zadbała o tabliczki informacyjne przytwierdzone do pojemników, informujące o przeznaczeniu zbiórki. Byliśmy przygotowani na dużo większy wydatek z tym związany, ale obie firmy podeszły do sprawy bardzo przychylnie, kiedy dowiedziały się, czemu będą służyły te pojemniki – informuje D. Czyż.
Dochód z akcji „Nakrętka od serca” posłuży bowiem przygotowaniu mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – na co dzień podopiecznych przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Wiceprzewodnicząca zarządu przemyskiego koła PSONI Beata Gumienny, która – oprócz sekretarz tej organizacji Małgorzaty Dańczak-Maksym oraz przedstawicieli Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem” i sołtys Magdaleny Małachowskiej – wzięła udział w zorganizowanej w Medyce uroczystości otwarcia zbiórki nakrętek, nie kryje wdzięczności za zainteresowanie okazane podopiecznym PSONI.
– Nakrętkowa akcja rozkręciła się, aż miło popatrzeć. Powiało nadzieją, że obostrzenia pandemiczne nie skrępują naszych planów i działań – podsumowała.
Przewodnicząca Klubu Radnych Gminy Medyka Dorota Czyż do włączenia się w „zakręconą akcję” i zapełniania serc plastikowymi nakrętkami zachęca wszystkich mieszkańców gminy słowami:
– Pokażmy, że mamy gorące serca! Pastikowe korki mają wielką moc i mogą pomóc podopiecznym przemyskiego koła stowarzyszenia. Bardzo wiele osób korzysta z jego pomocy i opieki, dlatego to tym bardziej ważne. Tak samo jak dodatkowy walor akcji w postaci utrwalania proekologicznych nawyków.

fot.materiały organizatora
Sołtys Siedlisk Magdalena Małachowska i wiceprzewodnicząca zarządu przemyskiego koła PSONI Beata Gumienny
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze