Reklama

Radni do mieszkańców: – Pokażmy, że mamy gorące serca!

Radni z Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem” postanowili pomóc w realizacji planów i marzeń osób z niepełnosprawnością intelektualną i dołączyli do darczyńców i fundatorów metalowych koszy w kształcie serca. Dzięki tej inicjatywie nakrętkowe szaleństwo zbiera żniwo w 4 miejscowościach gminy: Hureczku, Siedliskach, Medyce i Torkach.

– Ufundowaliśmy do tej pory 4 nakrętkowe serca w 4 miejscowościach gminy Medyka: w Medyce, Torkach, Siedliskach i Hureczku. Inicjatywa jest świetna, takich pojemników z każdym miesiącem przybywa w całej Polsce i pomyśleliśmy, że skoro innym się udaje, to i nam może się udać takie serca postawić u siebie – mówi przewodnicząca Klubu Radnych Gminy Medyka Dorota Czyż.

– Jednak powodzenie starań nie byłoby możliwe, gdyby nie[paywall] pomoc sołtys Siedlisk Magdaleny Małachowskiej. Pracownicy firmy, którą prowadzi, wykonali dla mieszkańców gminy takie serca praktycznie po kosztach – podkreśla.


– Ludzie nie są obojętni na potrzeby innych, nasze starania wsparła też firma Ostal Met z Przeworska, która malowała nam te serca i Destak Koniaczów, która zadbała o tabliczki informacyjne przytwierdzone do pojemników, informujące o przeznaczeniu zbiórki. Byliśmy przygotowani na dużo większy wydatek z tym związany, ale obie firmy podeszły do sprawy bardzo przychylnie, kiedy dowiedziały się, czemu będą służyły te pojemniki – informuje D. Czyż.

Dochód z akcji „Nakrętka od serca” posłuży bowiem przygotowaniu mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – na co dzień podopiecznych przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wiceprzewodnicząca zarządu przemyskiego koła PSONI Beata Gumienny, która – oprócz sekretarz tej organizacji Małgorzaty Dańczak-Maksym oraz przedstawicieli Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem” i sołtys Magdaleny Małachowskiej – wzięła udział w zorganizowanej w Medyce uroczystości otwarcia zbiórki nakrętek, nie kryje wdzięczności za zainteresowanie okazane podopiecznym PSONI.

– Nakrętkowa akcja rozkręciła się, aż miło popatrzeć. Powiało nadzieją, że obostrzenia pandemiczne nie skrępują naszych planów i działań – podsumowała.

Reklama

Przewodnicząca Klubu Radnych Gminy Medyka Dorota Czyż do włączenia się w „zakręconą akcję” i zapełniania serc plastikowymi nakrętkami zachęca wszystkich mieszkańców gminy słowami:

– Pokażmy, że mamy gorące serca! Pastikowe korki mają wielką moc i mogą pomóc podopiecznym przemyskiego koła stowarzyszenia. Bardzo wiele osób korzysta z jego pomocy i opieki, dlatego to tym bardziej ważne. Tak samo jak dodatkowy walor akcji w postaci utrwalania proekologicznych nawyków.


fot.materiały organizatora
Sołtys Siedlisk Magdalena Małachowska i wiceprzewodnicząca zarządu przemyskiego koła PSONI Beata Gumienny


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama