Reklama

Radni przycięli środki. Centrum kultury musi ograniczyć działalność

17/02/2018 11:00

Od początku lutego Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu przestaje pracować w niedziele. Ograniczenie czasu pracy placówki jest odzewem na decyzję rady miasta, która obniżyła wysokość dotacji przekazywanej na prowadzenie miejskiej instytucji kulturalnej.

Uchwalając tegoroczny budżet, radni większością głosów zdecydowali, że na potrzeby CKiP przeznaczą 400 tys. zł mniej niż proponował burmistrz. Odpowiedzią ze strony centrum było[paywall] wykreślenie niedzieli z harmonogramu pracy.

Decyzja o obcięciu dotacji nie zapadła jednomyślnie. Byli radni, którzy krytykowali działanie centrum oraz zwracali uwagę na rosnące z roku na rok koszty utrzymania instytucji, ale byli też tacy, którzy chwalili jednostkę.

– Wycięto dużą kwotę z dotacji na CKiP. Było dużo tłumaczenia. Uznałem uwagi radnych, obniżyłem ją o 100 tysięcy złotych. Radni zabrali kolejne 300 tysięcy. Podsumowując, centrum ma w tym roku budżet mniejszy o 400 tysięcy złotych od planowanego – podsumowywał burmistrz Waldemar Paluch.

Dodawał, że dzięki działalności CKiP  miasto uzyskało dużo pozytywnych opinii. – Jarosław kulturą stoi – mówił, wyjaśniając, że zmniejszenie dotacji ograniczy zakres działań kulturalnych i niekorzystnie wpłynie na wizerunek Jarosławia. – Wizerunek miasta ulegnie pogorszeniu. Już nie będziemy tak atrakcyjni – uważa burmistrz.

Reklama

Na efekty zapowiedzi burmistrza nie trzeba było długo czekać. W. Paluch mówił o ograniczeniu działań CKiP w piątek, 26 stycznia, a niedługo później na witrynie centrum pojawiła się informacja, iż do wolnych poniedziałków dochodzą jeszcze niedziele.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jan - niezalogowany 2018-02-12 12:35:56

    Do roboty zarobić na siebie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    l - niezalogowany 2018-02-12 13:37:05

    Wysoka Radokupić im kaski   i do wacka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    titek - niezalogowany 2018-02-17 13:57:46

    skończy się promowanie i nagradzanie znajomków i dzieci przyjaciół

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości