Reklama

Radni przyjęli najwyższy w regionie próg dodatku motywacyjnego dla nauczycieli

Podczas ostatniej sesji rady powiatu jarosławskiego radni przyjęli nowy regulamin wynagradzania nauczycieli. Zmiany przełożą się na wyższe stawki, co jest z pewnością dobrą informacją dla środowisk oświatowych.

Najważniejszą zmianą wydaje się wprowadzenie najwyższego w regionie progu dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, wynoszącego 50 procent (wcześniej było to 40 proc.). Podniesiono też o 5 proc. maksymalną wysokość procentową dodatków funkcyjnych dla dyrektorów, wicedyrektorów i kierowników kształcenia praktycznego. Jeśli chodzi o nauczycieli pełniących dodatkowe funkcje, do 150 zł wzrósł dodatek dla opiekuna stażu, mentora (wcześniej wynosił on 100 zł), wychowawca klasy otrzymywać będzie dodatek w wysokości 300 zł, a doradca metodyczny – 400 zł. Dla nauczycieli pracujących w trudnych warunkach przewidziano wsparcie w wysokości np. 10 procent dodatku za nauczanie indywidualne uczniów z orzeczeniem czy 120 zł za warunki uciążliwe.

Dzięki przyjętym zmianom nauczyciele i dyrektorzy z wybitnymi osiągnięciami dydaktycznymi mogą teraz liczyć na nagrody nawet do 6 tys. zł brutto od organu prowadzącego (wcześniej 3,5 tys. zł brutto). Jeśli zaś chodzi o nagrody dla nauczycieli przyznawane przez dyrekcję, stawki wzrosły do 4 tys. zł brutto.

Reklama

Wprowadzone zmiany odnośnie finansów w oświacie przyjęte zostały większością głosów.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2025 13:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości