Podczas ostatniej sesji rady powiatu jarosławskiego radni przyjęli nowy regulamin wynagradzania nauczycieli. Zmiany przełożą się na wyższe stawki, co jest z pewnością dobrą informacją dla środowisk oświatowych.
Najważniejszą zmianą wydaje się wprowadzenie najwyższego w regionie progu dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, wynoszącego 50 procent (wcześniej było to 40 proc.). Podniesiono też o 5 proc. maksymalną wysokość procentową dodatków funkcyjnych dla dyrektorów, wicedyrektorów i kierowników kształcenia praktycznego. Jeśli chodzi o nauczycieli pełniących dodatkowe funkcje, do 150 zł wzrósł dodatek dla opiekuna stażu, mentora (wcześniej wynosił on 100 zł), wychowawca klasy otrzymywać będzie dodatek w wysokości 300 zł, a doradca metodyczny – 400 zł. Dla nauczycieli pracujących w trudnych warunkach przewidziano wsparcie w wysokości np. 10 procent dodatku za nauczanie indywidualne uczniów z orzeczeniem czy 120 zł za warunki uciążliwe.
Dzięki przyjętym zmianom nauczyciele i dyrektorzy z wybitnymi osiągnięciami dydaktycznymi mogą teraz liczyć na nagrody nawet do 6 tys. zł brutto od organu prowadzącego (wcześniej 3,5 tys. zł brutto). Jeśli zaś chodzi o nagrody dla nauczycieli przyznawane przez dyrekcję, stawki wzrosły do 4 tys. zł brutto.
Wprowadzone zmiany odnośnie finansów w oświacie przyjęte zostały większością głosów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze