Rada powiatu jarosławskiego w piętek, 12 października, spotkała się na uroczystej sesji. Posiedzenie było okazją do podsumowania czteroletniej – według zgodnej opinii zebranych – owocnej pracy.
55. sesja rady powiatu jarosławskiego miała uroczysty charakter, co podkreślone zostało rozpoczęciem spotkania od mszy świętej. Następnie radni spotkali się w sali narad budynku starostwa. Tu czteroletnią kadencję podsumował przewodniczący rady Zbigniew Piskorz[paywall] . – W trakcie czterech lat rada podjęła 351 uchwał, a radni podczas komisji spotkali się 254 razy – mówił Piskorz. Do najważniejszych decyzji, jakie podjęli powiatowi rajcy, przewodniczący zaliczył przyjęcie strategii zrównoważonego rozwoju powiatu jarosławskiego czy przyjęcie powiatowego programu zapobiegania przestępczości, zaś do największych inwestycji kadencji – budowę nowego budynku w jarosławskim szpitalu oraz szereg inwestycji drogowych.
Po wystąpieniu przewodniczącego rady głos zabierali goście sesji: burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, reprezentanci placówek oświatowych podległych starostwu, komendant jarosławskiej komendy policji Mariusz Rabka, wójt gminy Pruchnik Wacław Szkoła członkowie rady.
Spotkanie miało też akcent humorystyczny. Starosta Tadeusz Chrzan na zakończenie swego wystąpienia, w trakcie którego składał podziękowania za współpracę wójtom i burmistrzowi Paluchowi, wyrażając swoje uznanie dla jakości pracy rady zwrócił się do radnego W. Strzępka, swego najaktywniejszego adwersarza w radzie. – Chciałbym podziękować radnemu za wyjątkową skrupulatność w wytykaniu wielu błędów, chociaż bez złośliwości. Nie każdy by się na taką postawę odważył – mówił nie bez przekory, ale i z szacunkiem dla politycznego przeciwnika.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czy na końcu było coś w "karczycho" ???
czy na końcu było coś w "karczycho" ???