Reklama

Radny: – Ludzie zaczną tutaj wracać

30/06/2018 14:02

– Za kilkanaście lat ludzie zaczną tutaj wracać, a my będziemy przygotowani – powiedział radny Krzysztof Czerniak, chwaląc ubiegłoroczny budżet Lubaczowa. Podczas ostatniej przedwakacyjnej sesji radni głosowali nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

Na 2017 r. zaplanowano dochody w wysokości 52 mln 864 tys. zł. Udało się wykonać 93 proc. planu, tj. 49 mln 334 tys. zł. Wydatki wyniosły natomiast[paywall] 50 mln 37 tys. zł (wobec planu 56 mln 242 tys. zł). Zadłużenie miasta na koniec minionego roku wynosiło 22 mln 425 tys. zł, co stanowi 45,46 proc. wykonanych dochodów.

Budżet chwalili członkowie komisji rewizyjnej rady miejskiej. – Burmistrz miasta Lubaczowa realizował zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności – cytował opinię komisji radny Krzysztof Czerniak.

Reklama

– Panie burmistrzu, chwała nam za 2017 rok – wyraził swoją własną ocenę K. Czerniak. – Jeśli w takim tempie będziemy dościgać inne miasta, to myślę, że za kilkanaście lat ludzie zaczną tutaj wracać, a my będziemy przygotowani – dodał. – Uważam, że realizacją tego budżetu powinniśmy się chwalić – stwierdził z kolei Ryszard Hulak.

 

Wszystko robimy razem

Nieco bardziej krytyczny był Piotr Kantorski. – Dochodzą mnie głosy od mieszkańców, że mało się robi w centrum Lubaczowa – powiedział. Wyjaśniał, że chodzi przede wszystkim o drogi – które jak zauważył – w znacznej części są drogami wojewódzkimi lub powiatowymi. – Mało możemy na nich zrobić, bo nie jesteśmy ich właścicielami – zaznaczył. Zaapelował jednak do burmistrza o większy udział w inwestycjach na tych drogach, bo – jak stwierdził – bez tego zarządcy dróg nie podejmą się żadnego remontu.

Reklama

– To, co się wydarzyło w ciągu roku, to nie jest tylko moja zasługa, ale też państwa – zwrócił się do radnych burmistrz Krzysztof Szpyt. – Jeśli słucham w mediach, że gdzieś burmistrzowie, czy wójtowi nie udzielono absolutorium, to jest mi trudno to zrozumieć, bo wszystkie decyzje budżetowe są u nas podejmowane na bieżąco i w większości nie ma wątpliwości. Patrzymy na miasto jako na całość i za to dziękuję – powiedział. Dziękował również pracownikom urzędu i jednostek podległych magistratowi.

Radni udzielili burmistrzowi absolutorium jednogłośnie.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama