Przedświąteczne kolędowanie w radymniańskim MOK-u to już wieloletnia tradycja. Podtrzymana została w niedzielny wieczór, 17 grudnia. Dla licznie zgromadzonej publiczności świąteczne piosenki, nowocześnie zaaranżowane kolędy i pastorałki zaśpiewali młodzi artyści z grup wokalnych działających przy ośrodku kultury.
Okres przedświąteczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie to czas, kiedy młodzi artyści mogą się pochwalić osiągnięciami i zaprezentować efekty całorocznej pracy. Koncert przygotowany przez dyrektor placówki Dorotę Gunię oraz Annę Brudniak-Żołnierz spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, choć trzeba przyznać, że frekwencja była nieco niższa niż przed rokiem, kiedy impreza połączona była ze zbiórką na leczenie chorującego wówczas na nowotwór Mateusza Rojka. Nie zmienia to faktu, że publiczność dopisała, a koncert uświetnili przedstawicie rady miejskiej i dyrektorzy lokalnych instytucji.
Imprezę poprowadzili bracia Kacper i Karol Moszumańscy, a na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy wokalne działające w MOK-u. Najwięcej emocji wzbudził brawurowy występ najmłodszej grupy, składającej się głównie z przedszkolaków. Świetnie wypadły też na scenie nieco starsze dzieci, w przedziale wiekowym 7 – 13 lat. Swoje talenty wokalne zaprezentowała także grupa złożona z gimnazjalistów i zespół najstarszych wokalistów.
Być może był to ostatni taki koncert przed planowanym remontem radymniańskiego MOK-u. Za rok, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolędy zabrzmią w odnowionej, prawdopodobnie nieco bardziej kameralnej sali.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
tradycja? hmm