14 maja br. już po raz trzeci żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyruszyli na trasę Rajdu Weterana, wyjątkowego wydarzenia motocyklowego poświęconego pamięci i uhonorowaniu polskich weteranów wojennych.
Trasa obejmuje odwiedziny miejsc pamięci narodowej, cmentarzy wojskowych oraz spotkania z żyjącymi weteranami. Uczestnicy nieśli ze sobą biało-czerwone barwy oraz symbole pamięci o tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.
Rajd wystartował spod siedziby brygady w Przemyślu, a zakończył się uroczystym finałem w Tryńczy przed tablicą upamiętniającą żołnierzy Kedywu Armii Krajowej, którzy byli bohaterami akcji o kryptonimie „Jula”[paywall]. Akcji, polegającej na uderzeniu na tyłach frontu wschodniego, której celem było zniszczenie przepraw kolejowych na niemieckich liniach komunikacyjnych. Po drodze złożono także kwiaty na grobie kpr. Tomasza Chmury, który zginął w Syrii w trakcie wykonywania zadań pokojowych i stabilizacyjnych. Organizatorem 6. edycji wydarzenia było Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, lokalnych samorządów i klubów motocyklowych, a cele rajdu to: promowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, integracja środowisk motocyklistów wokół idei pamięci i szacunku dla historii oraz edukacja młodzieży poprzez uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących rajdowi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze