Reklama

Rap w szczytnym celu. Wyzwanie podjęli nawet burmistrz i biskup

29/06/2020 17:18

Burmistrz Waldemar Paluch i bp Marian Rojek to tylko niektóre osoby z naszego regionu, które podjęły wyzwanie Hot16Challenge2 i zarapowały, aby wesprzeć polską służbę zdrowia w czasie walki z koronawirusem.

Hot16Challenge2 to akcja polegająca na ułożeniu i zarapowaniu 16 wersów oraz nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój utwór w 72 godziny. Chodzi nie tylko o zabawę, ale pomoc w walce z koronawirusem. Nominowane osoby mają również wpłacić dowolny datek na rzecz personelu medycznego, aby wesprzeć go w walce z koronawirusem. W zbiórce mogą wziąć udział także osoby, które nie zostały wyzwane do ułożenia własnego kawałka. Do tej pory przez stronę siepomaga.pl zebrano ponad 3 mln 605 tys. zł. W akcji wzięli udział muzycy, aktorzy, czy politycy, m.in. Andrzej Duda, którego „ostry cień mgły” stał się już kultowy.

Z czasem akcja zatoczyła coraz szersze kręgi i zaglądnęła pod strzechy. Nominować zaczęli się mniej i bardziej znani mieszkańcy miast, miasteczek i wsi. Wśród nich są także ludzie z naszego regionu.

Reklama

 

Jarosław to miasto wspaniałych ludzi

„Jakaś nominacja – kurde o co chodzi? To jakiś ziomek ciągle mnie nachodzi. Nie wiem dlaczego[paywall] – bo jestem burmistrzem? Jeszcze wczoraj byłem tutaj marnym liściem. Wielka polityka jest tutaj nie na miejscu, nasze miasto po prostu trzeba mieć w sercu. Wszyscy musimy na co dzień się wspierać i każdy wirus zawsze odpierać. Jarosław to miasto wspaniałych ludzi, więc zawsze pamiętaj – dobrze tu się budzi” – zaśpiewał Waldemar Paluch.

Burmistrz Jarosławia nominował: proboszcza kolegiaty księdza Mariana Bocho, rektora PWSTE Krzysztofa Rejmana oraz radnego Jarosława Litwiaka. Wyzwanie na pewno przyjął ten ostatni, który z kolei  nominował m.in. innego radnego – Marcina Nazarewicza.

Reklama

Wcześniej jednak J. Litwiak zarapował: „Śpiewam do pilota, bo nie mam mikrofonu, od trzech miesięcy siedzę sobie w domu. Nie z powodu covid, covid dziewiętnaście, ale za to, że miałem nogi operację. W 2018 zostaję radnym, ludzie do mnie mówią: teraz masz być poważny. Takim aż poważnym to nie bardzo umiem, mam dystans do siebie i wiele rozumiem”.

 

Nie damy się wirusowi

Do akcji przystąpiło wielu duchownych. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z nowicjatu z Łabuń na Zamojszczyźnie nominowały biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariana Rojka i pracowników kurii. „Nie damy się, nie damy się wirusowi. Pan Jezus nas, Pan Jezus nas uzdrowi” – brzmi refren ich utworu. „Dwa tysiące lat istnieje Kościół i czasem się zdarza przychodzi na nas jakaś wredna zaraza. My się jednak nie boimy, bo mamy doświadczenie, że w Panu Jezusie jest nasze zbawienie” – rapują w pierwszej zwrotce.

Reklama

– Niech to wszystko będzie na chwałę Bożą i dla pożytku każdego człowieka. Wszystkim szczęść Boże – powiedział na zakończenie nagrania bp Rojek, który przez wiele lat pracował w Przemyślu jako rektor seminarium, a później biskup pomocniczy.

Otrzymasz pomoc nie tylko z nieba

– Przyjmuję wyzwanie na pomaganie – mówi ks. Mariusz Pastuszak, rezydent w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie i korespondent Katolickiego Radia Zamość, rozpoczynając swój challenge.

„Dzielni medycy tu w Lubaczowie twardo nie dają się złej chorobie. Mądrzy lekarze i ratownicy wnet korzystają z lekkiej przyłbicy. Jeśli chcesz zostać dziś bohaterem, groszem syp bracie z niejednym zerem. Wtedy, gdy przyjdzie taka potrzeba, otrzymasz pomoc nie tylko z nieba” – zaśpiewał.

Reklama

W nagraniu wziął udział także personel lubaczowskiego szpitala, a refren zaśpiewała Magdalena Sałamacha-Kostrubała z Zamościa.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-06-29 21:29:37

    HIP HOP A FILOZOFIA WEGE BĄDŹMY ŚWIADOMI TEGO CO  WKŁADAMY DO UST - SKR.PLWIRUSOLOŻKA Z LABORATORIUM W WUHANIE: KORONAWIRUS TO KARA  KTÓRĄ NATURA WYMIERZA LUDZIOM ZA BARBARZYŃSKIE ZWYCZAJE - WYSOKIEOBCASY.PLYOUTUBE.COM - KONIEC Z MIĘSEM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2020-06-29 21:48:37

    Radical turlaj dropsa i wsadz sobie coś sztywnego w wege

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jako - niezalogowany 2020-06-30 06:41:45

    Żeby pomagać naprawdę trzeba robić coś tak absurdalnego? Było już lanie zimnej wody na głowę, teraz rap, czyli deklamowanie jak za czasów PRL na szkolnych akademiach, co jeszcze wymyślą czelendżowcy?  Stawiam na ognie bengalskie puszczane stojąc na rękach na stole w salonie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama