Miesiąc temu, w 7 numerze ŻP, opisaliśmy smutną historię 77-letniego Jakuba, który w urągających wszelkim normom warunkach wegetował w zapuszczonym mieszkaniu, zlokalizowanym w domu przy ulicy Rodzinnej.
Problem polegał na tym, że Jakub, z racji wieku i chorób, nie był w stanie żyć samodzielnie. Wprawdzie co miesiąc dostawał trochę ponad tysiąc złotych emerytury, ale zupełnie nie potrafił gospodarzyć pieniędzmi, gubił je albo nieracjonalnie wydawał. Zaniedbany coraz bardziej podupadał na zdrowiu i nie wiadomo, co by było, gdyby nie sąsiad, który się nim opiekował. Karmił, ubierał, przywoził węgiel. Sprawa Jakuba była znana pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale on ze starczym uporem nie godził się na pomoc opiekunki, którą kilkakrotnie wygonił z domu. Jedynym wyjściem było umieszczenie go w domu opieki, ale nie można było tego zrobić bez jego zgody. Dopiero sąd mógłby wydać decyzję o ubezwłasnowolnieniu mężczyzny, ale taka procedura zwykle trwa dość długo. Doraźną pomoc zapewniali 77-latkowi strażnicy miejscy, dowożąc obiady z kuchni Caritasu oraz sąsiad. 28 lutego Jakub trafił do szpitala. Był trudnym pacjentem, nie współpracował z lekarzem, uciekał. Nie wiadomo, kiedy i jak złamał lewą rękę. 6 marca został wypisany do domu. Niestety jego stan był taki, że dzień później znowu odwieziono go do szpitala, w którym przebywał do 11 marca. Na drugi dzień po powrocie do domu jego stan psychofizyczny znowu się pogorszył, ale w dalszym ciągu odmawiał przyjęcia pomocy ze strony MOPS i za nic nie chciał słyszeć o umieszczeniu go w domu opieki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wstawianie zdjęcia biednego, chorego człowieka wydaje mi się nie na miejscu...
Poważnie??? |Dzieki temu że gazeta się zajęła tą sprawą, może uda się temu panu pomóc!!
#26 lat wolności#8 lat rządów POwięcej chyba nie muszę dodawać, a wy głosujcie na nich dalej.
Nie rozumiem jak można było wstawić zdjęcie tego biednego człowieka! Miało ono podnieść ilość wyświetleń waszej strony?! Masakra!
Wstawianie zdjęcia biednego, chorego człowieka wydaje mi się nie na miejscu...
Poważnie??? |Dzieki temu że gazeta się zajęła tą sprawą, może uda się temu panu pomóc!!
#26 lat wolności#8 lat rządów POwięcej chyba nie muszę dodawać, a wy głosujcie na nich dalej.