Reklama

„Razem bezpieczniej”. Ruszył nabór projektów

Rządowy program „Razem bezpieczniej” już od lat funkcjonuje w polskiej rzeczywistości. Projekt na lata 2022-2024 jest, jak podaje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, największym przedsięwzięciem profilaktycznym w naszym kraju, jeśli chodzi o obszar bezpieczeństwa. To inicjatywa łącząca organy administracji rządowej, samorządowej i te pozarządowe. Na rok 2023 kwota rezerwy celowej to aż 12 mln zł.

Na dofinansowanie mogą liczyć zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i organizacje pozarządowe. Ważne, by projekty obejmowały inicjatywy, które mają na celu podnoszenie bezpieczeństwa. – Od momentu realizacji programu, czyli od 2007 r., do naszego województwa  trafiło już ponad 5 milionów złotych na dofinansowanie 82 projektów nakierowanych na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Tak jak w poprzednich edycjach, chcemy osiągnąć konkretne cele – mówiła podczas konferencji zwołanej pod koniec lutego wojewoda.

– Pierwszy z nich dotyczy wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, natomiast drugi[paywall] – podnoszenia świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod zapobiegania – uświadamiała. Wnioski można składać do 24 marca, a maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 100 tys. zł. Wojewodowie mogą wskazać maksymalnie 12 propozycji projektów z terenu województwa.

Reklama

– Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jako priorytetowe należy potraktować działania związane z budową/modernizacją/doposażeniem przejść dla pieszych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych, z uwzględnieniem budowy czy modernizacji systemów monitoringu miejskiego, a także działania w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży związane z edukacją dla bezpieczeństwa w zakresie cyberprzestrzeni, ruchu drogowego oraz szkodliwości substancji psychoaktywnych.

Realizacja projektu musi się zakończyć w roku bieżącym – zaznaczył Witold Kwaśny, kierownik w  Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania PUW w Rzeszowie.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości