Reklama

[Realizacja] programu pn. Ograniczenia niskiej emisji oraz wzrost efektywności energetycznej w obiektach (Przemyśl)

21/06/2016 14:03

Urząd Miasta Przemyśla

Gmina Miejska Przemyśl informuje, że w ramach zawartej umowy na dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie realizuje program pn.

„Ograniczenie niskiej emisji oraz wzrost efektywności energetycznej w obiektach na terenie miasta Przemyśla“.

Niska emisja jest to emisja szkodliwych pyłów i gazów z np. kominów domów jednorodzinnych lub kamienic. Źródłem niskiej emisji są procesy spalania paliw, przede wszystkim węgla (a także odpadów) w starych, niskosprawnych piecach i kotłach. Procesowi temu towarzyszy emisja wielu zanieczyszczeń, m.in. pyłów, tlenków azotu, dwutlenku siarki, dwutlenku węgla, tlenku węgla, metali ciężkich i węglowodorów aromatycznych.
Na terenie miasta występują od wielu lat przekroczenia dopuszczalnych norm stężeń zanieczyszczeń, głównie w zakresie pyłu zawieszonego PM10, PM2,5 oraz benzo(a)pirenu. W związku z tym Gmina Miejska Przemyśl w porozumieniu i na podstawie umowy z firmą ATMOTERM SA, przystąpiła do opracowania bazy danych źródeł niskiej emisji w formie badań ankietowych, dzięki którym zostaną zebrane informacje o źródłach zanieczyszczeń powietrza oraz dane dotyczące zużycia paliw czy ogrzewanej powierzchni.
Ankieterzy, którzy zapukają do Państwa domów, będą wyposażeni w imienny identyfikator ze zdjęciem oraz upoważnienie podpisane przez Prezydenta Miasta Przemyśla. W razie wątpliwości, każdy mieszkaniec będzie mógł przeprowadzić weryfikację osoby ankietera pod następującymi numerami telefonów:
16 675 20 44 w. 512 - Urząd Miejski w Przemyślu, Wydział Architektury i Ochrony Środowiska, 77 44 10 221 - ATMOTERM SA w Opolu.
Zwracamy się do wszystkich mieszkańców miasta o udzielanie informacji i życzliwość w stosunku do ankieterów.
W ramach programu zostanie również przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjna pokazująca korzyści zdrowotne i społeczne z eliminacji niskiej emisji oraz zagrożeń, jakie wynikają ze spalania odpadów w przydomowych piecach.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama