Reklama

Rekordowa orkiestra w powiecie lubaczowskim

15/01/2018 18:00

Ponad 104 tys. zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim.

Największy sztab mieścił się w Lubaczowie. Dla[paywall] mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zabawę rozkręcały zespoły muzyczne: Defenders – Music Rage, Funky Jobo – Tnt, Rebel Hause – Sidus, On-Off. Gwiazdą wieczoru była Magdalena Szymańska, która dała popis gry na skrzypcach elektrycznych. Wieczorem na Rynku zagrali DJ Wilu, Under.G i Joshu. O 20.00 było tradycyjne „Światełka do nieba”, a przez cały dzień w namiocie sferycznym na Rynku czekały grochówka i żurek przyrządzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z Młodowa.

Lubaczowski sztab zebrał łącznie 70 900 zł. Orkiestra grała też w Narolu, gdzie funkcjonował odrębny sztab. Tam zebrano 34 237 zł. To kolejny po ubiegłorocznym rekord w tej gminie. W sumie przekazano tam na WOŚP ponad 400 tys. zł.

Reklama

Natomiast w ciągu 25 lat powiat lubaczowski otrzymał od orkiestry sprzęt medyczny o łącznej wartości 698 151. Najwięcej przekazano w ciągu ostatnich dwóch lat. „Wyposażenie placówek działających na naszym terenie zwiększyło się o aparaturę o łącznej wartości ponad 500 tys. zł. W tym roku pieniądze zbierane były na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja WOŚP chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-01-15 18:18:47

    Wielka Orkiestra Jurka już zdążyła przestać grać a w "ŻP" i portalu - dalej cisza jak na pogrzebie organisty.Co - w Przemyślu, Rzeszowie, Jarosławiu się nic nie działo?Redakcja - boicie się, czy chcecie przypodobać się pisbolszewii?!Jako dziennikarze "sprzeniewierzyliście się wykonywanemu zawodowi" i tyle.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    art - niezalogowany 2018-01-15 21:11:34

    Dlaczego nie podajecie ile faktycznie trafi pieniędzy do potrzebujących .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pis - niezalogowany 2018-01-17 06:04:15

    Dałeś złotówkę? Nie? To nie zadawaj głupich  pytań 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama