Ponad 104 tys. zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim.
Największy sztab mieścił się w Lubaczowie. Dla[paywall] mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zabawę rozkręcały zespoły muzyczne: Defenders – Music Rage, Funky Jobo – Tnt, Rebel Hause – Sidus, On-Off. Gwiazdą wieczoru była Magdalena Szymańska, która dała popis gry na skrzypcach elektrycznych. Wieczorem na Rynku zagrali DJ Wilu, Under.G i Joshu. O 20.00 było tradycyjne „Światełka do nieba”, a przez cały dzień w namiocie sferycznym na Rynku czekały grochówka i żurek przyrządzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z Młodowa.
Lubaczowski sztab zebrał łącznie 70 900 zł. Orkiestra grała też w Narolu, gdzie funkcjonował odrębny sztab. Tam zebrano 34 237 zł. To kolejny po ubiegłorocznym rekord w tej gminie. W sumie przekazano tam na WOŚP ponad 400 tys. zł.
Natomiast w ciągu 25 lat powiat lubaczowski otrzymał od orkiestry sprzęt medyczny o łącznej wartości 698 151. Najwięcej przekazano w ciągu ostatnich dwóch lat. „Wyposażenie placówek działających na naszym terenie zwiększyło się o aparaturę o łącznej wartości ponad 500 tys. zł. W tym roku pieniądze zbierane były na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja WOŚP chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wielka Orkiestra Jurka już zdążyła przestać grać a w "ŻP" i portalu - dalej cisza jak na pogrzebie organisty.Co - w Przemyślu, Rzeszowie, Jarosławiu się nic nie działo?Redakcja - boicie się, czy chcecie przypodobać się pisbolszewii?!Jako dziennikarze "sprzeniewierzyliście się wykonywanemu zawodowi" i tyle.
Dlaczego nie podajecie ile faktycznie trafi pieniędzy do potrzebujących .
Dałeś złotówkę? Nie? To nie zadawaj głupich pytań
masz tu głąbiehttps://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e0/93/5a5a6da2d7b6d_z.pdf?1515875747
Wielka Orkiestra Jurka już zdążyła przestać grać a w "ŻP" i portalu - dalej cisza jak na pogrzebie organisty.Co - w Przemyślu, Rzeszowie, Jarosławiu się nic nie działo?Redakcja - boicie się, czy chcecie przypodobać się pisbolszewii?!Jako dziennikarze "sprzeniewierzyliście się wykonywanemu zawodowi" i tyle.
Dlaczego nie podajecie ile faktycznie trafi pieniędzy do potrzebujących .
Dałeś złotówkę? Nie? To nie zadawaj głupich pytań