Reklama

Rekordowe zainteresowanie pracą na granicy

25/01/2018 18:00

Ponad 1000 podań wpłynęło do Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w reakcji na ogłoszenie o największym od lat naborze. Osoby, które otrzymają szansę założenia munduru trafią do pracy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu i na przejściu kolejowym Przemyśl- Medyka.

– Ogłoszony nabór daje szanse zatrudnienia szerokiej  grupie osób – mówi Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. – Wymagania stawianie kandydatom na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej  to:[paywall] polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, nieposzlakowana opinia, niekaralność, dobry stan zdrowia. Dodatkowo funkcjonariuszem może być osoba, która korzysta z pełni praw publicznych i nie pełniła służby zawodowej, ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami – dodaje.  

Nad całością postępowania kwalifikacyjnego czuwa zespół powołany przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Nabór przeprowadzony zostanie etapami. Obejmuje weryfikację formalną złożonych dokumentów, test wiedzy (40 pytań z organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno- gospodarczych), test sprawności fizycznej i test psychologiczny. W czasie tego ostatniego sprawdzane będą predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby. I wreszcie rozmowa kwalifikacyjna, podczas której dokonywana jest ocena kompetencji kandydata do pełnienia służby. 


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qwer - niezalogowany 2018-01-24 18:05:03

    Nędza skłania ludzi do różnych nieracjonalnych działań

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Master - niezalogowany 2018-01-25 18:29:06

    Najpierw rozglaszacie, a pozniej dziwicie sie ze tyle chetnych. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jozef bezrobotny - niezalogowany 2018-01-25 20:16:38

    Na 150 miejsc 143 plecaki - przypadek ? - NIE SADZE  !!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama