Reklama

Remont 660 metrów Wysockiego za prawie 8 mln zł?!?

To, co zaproponowały dwie firmy, które przystąpiły do przetargu na II etap remontu ulicy Wysockiego w Przemyślu, jest chyba nieporozumieniem. Przeznaczony do remontu 660-metrowy odcinek mogą wykonać za... ok. 8 mln zł!

25 czerwca br. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu doszło do otwarcia ofert na „Rozbudowę drogi powiatowej – ulicy Wysockiego z odwodnieniem, oświetleniem oraz przebudową i zabezpieczeniem pozostałej infrastruktury technicznej” To drugi etap, pierwszy został już prawie zakończony. Chodzi o odcinek, liczący 660 m[paywall].

Kwota, jaką władze miasta zamierzają przeznaczyć na ten cel to 1 mln 150 zł. Po otwarciu ofert okazało się, że chętne do realizacji są dwie firmy. Pierwsza to konsorcjum: PBI Infraskruktura S.A. z Kraśnika (jako lider) oraz PBI WMB sp. z o.o. z Sandomierza (jako partner), druga to spółka Strabag z Pruszkowa. Ta pierwsza zaproponowała, że 660-metrowy odcinek ulicy Wysockiego kompleksowo wyremontuje za kwotę 7 mln 772 tys. 909 zł, druga za 8 mln 568 tys. 815 zł. To o ponad 6,5 mln zł więcej niż władze miasta miały zaplanowane...

– Kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców zdecydowanie przewyższają zarezerwowane przez nas na ten cel pieniądze. Projekt dotyczący planowanej modernizacji kolejnego odcinka ulicy ma być przedmiotem obrad kolejnej sesji rady miejskiej. Po decyzjach podjętych przez radnych będziemy mogli powiedzieć więcej na temat losów tej inwestycji – stwierdził rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kkkkk - niezalogowany 2018-07-02 21:40:01

    Rondo przy monte cassino tez tanie nie było :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Emmil - niezalogowany 2018-07-03 08:26:27

    Akurat rondo przy monte cassino to bylo dobre rozwiązanie, do tego ktoś wreszcie wpadł na świetny  pomysł ronda turbinowego, czyli bezkolizyjnego. Na takie rondo nie należy żałować pieniędzy, najgorsze rondo to to na lwowskiej koło tesco

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wito - niezalogowany 2018-07-03 09:22:19

    W Krakowie przy chcesz Czyżyny było takie samo ale wystarczyło farby użyć by zrobić turbinowe. A u nas? Cóż niemoc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama