Pół roku na nadanie budynkowi dawnego ośrodka zdrowia i sali gimnastycznej w Chłopicach funkcji, jakie powinna spełniać siedziba strażaków ochotników, ma wykonawca realizowanej w tej miejscowości inwestycji.
Postępowanie przetargowe odnośnie inwestycji rozstrzygnięto 7 marca.
Do przetargu stanęło aż 9 firm, przy czym 2 oferty odrzucono. Najlepszą okazała się ta złożona przez lokalną firmę Pakbud w Laszkach.
W połowie marca w Urzędzie Gminy Chłopice uroczyście podpisano umowę z jej przedstawicielem na realizację niemałego przedsięwzięcia, dzięki któremu[paywall] dbający o bezpieczeństwo mieszkańców druhowie zyskają przytulne lokum.
Zadanie realizowane pod nazwą „Przebudowa budynku byłej sali gimnastycznej na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa społeczności lokalnej”, z rządowym dofinansowaniem z programu „Polski Ład”, ma sprawić, że nieposiadający do tej pory funkcji usługowo-mieszkalnej budynek zyska ją.
Roboty objąć mają m.in.: prace rozbiórkowe i demontażowe, a także murowe i żelbetonowe. W ramach inwestycji zostaną wykonane zarówno prace wewnątrz budynku, jak i te zewnętrzne: docieplenie elewacji i nadbudowa budynku o stromy, dwuspadowy dach.
Dodatkowo na dachu pojawić się mają panele instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW. W grę wchodzi także wyposażenie pomieszczeń OSP i planowanych mieszkań. Pomieszczenia dla strażaków wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników zakładu komunalnego zlokalizowane mają być na parterze, natomiast na piętrze przewidziane jest utworzenie dwóch lokali mieszkalnych socjalno-rotacyjnych.
Jak czytamy w dokumentach przetargowych, w ramach zmiany sposobu użytkowania piętra i części parteru dla OSP pomieszczenia zostaną przebudowane, natomiast pomieszczenia zakładu komunalnego przejdą remont.
Do garażu OSP, który powstanie po przebudowaniu dawnej sali gimnastycznej, prowadzić mają cztery bramy wjazdowe.
Prace trwają i trzeba przyznać, że idą pełną parą. Jak informują urzędnicy, remont jest już na zaawansowanym etapie. Pozostaje czekać na efekty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze