Remont hali MOSiR jest przedsięwzięciem długo wyczekiwanym przez jarosławian. Nadgryziony zębem czasu obiekt bez wątpienia wymagał bowiem zdecydowanych działań. Prace remontowe idą zgodnie z planem i są już mocno zaawansowane.
Nadbudową i przebudowa hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to inwestycja, która początkowo miała pod górkę, mimo pozyskania sporego rządowego dofinansowania. W związku z trudną sytuacją finansową samorządu możliwość wykorzystania tego wsparcia stała się przedmiotem intensywnych analiz, bo wkład własny do projektu musiałby przekroczyć wcześniejsze założenia. Ostatecznie jednak radni poprzedniej kadencji zgodzili się na zaciągnięcie zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2024. Jak wówczas podano na sesji, wartość inwestycji opiewać będzie na kwotę 12 mln 683 tys. 192,21 zł, przy czym suma dofinansowania to 11 mln 414 tys. 872,99 zł. Przewidywany czas inwestycji określono na 1,5 roku. Roboty idą pełną parą, efektami już przeprowadzonych prac miejski samorząd chwali się na swojej stronie internetowej.
Prace przy remoncie hali sportowej MOSiR są już mocno zaawansowane. „W tej chwili trwają roboty rozbiórkowe. Rozebrany został cały dach, posadzka i trybuny. Po tych pracach nastąpi podmurowanie ścian i montaż dźwigarów z drewna klejonego, na których umocowane będzie pokrycie dachu” – informuje o postępach.
Całość zadania obejmować ma wykonanie nadbudowy części budynku hali MOSiR i przebudowy[paywall] zaplecza biurowo-socjalnego wraz z halą sportową. Nadbudowa części budynku hali sprawi, że wysokość użytkowa obiektu zwiększy się do minimum 9 m, czyli zgodnej z aktualnymi wymaganiami Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla rozgrywek krajowych w piłce siatkowej w najwyższej klasie rozgrywkowej – ekstraklasie.
Przebudowa dotyczyć ma natomiast łazienek i natrysków, poszerzenia otworów drzwiowych, dobudowy brakujących pomieszczeń socjalnych, wydzielenia stref przeciwpożarowych, wykonania wentylacji z rekuperacją, wymiany centralnego ogrzewania, balustrad, wykonania oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz nowej instalacji elektrycznej.
Koniec remontu planowany jest na jesień przyszłego roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze