Reklama

Remont SOSW w Jarosławiu prawie na finiszu [ZDJĘCIA]

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu lada moment będą mogli korzystać z dobrodziejstw, jakie pojawiły się w głównym budynku placówki dzięki zrealizowanemu remontowi. Zostały dosłownie ostatnie szlify.

Jak poinformowało jarosławskie starostwo, prace remontowe, którymi objęto zabytkowy, starszy z budynków placówki praktycznie już zostały sfinalizowane. 15 lutego, przed ostatecznym odbiorem, wizytowali go starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz dyrektor SOSW Wojciech Głąb.

Tego samego dnia trwały też ostatnie przygotowania do[paywall] przeniesienia podopiecznych do nowo wyremontowanego budynku. W przedsięwzięciu tym pomagali m.in. uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu jarosławskiego, należący do Związku Strzeleckiego „Strzelec” 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego w Jarosławiu oraz wicestarosta Mariusz Trojak.

Kompleksowa przebudowa wystartowała jeszcze jesienią 2021 roku. Zakres przeprowadzonych prac był naprawdę spory. Starszy z budynków placówki, pełniący funkcję  budynku głównego, przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, likwidując istniejące bariery architektoniczne.

Pojawiła się w nim winda do przewozu osób pomiędzy poziomami 0 – 2, co ułatwi funkcjonowanie w nim dzieciom z problemami ruchowymi. Dodatkowo w ramach prac wykonano nowe wejście do przedszkola, które będzie funkcjonować na parterze – od teraz wyposażone jest w podjazd dla niepełnosprawnych.

Oprócz tego prace objęły też wymianę stolarki okien i drzwi zewnętrznych. Pierwsze piętro pełnić będzie rolę internatu dla wychowanków. Jak czytamy w komunikacie starostwa „sale o dużej powierzchni zostały podzielone i zamienione na dwu- – trzyosobowe pokoje, co zapewni większy komfort i prywatność”.

Na II piętrze w 10 zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonować będą zaś nowe pracownie, w tym graficzna, stolarska czy tkacka. W ramach przebudowy powstały też: nowe łazienki, sala widowiskowa i nowoczesna instalacja przeciwpożarowa i wentylacyjna.

Co więcej udało się zachować wszystkie zabytkowe elementy obiektu.

Reklama

Całość prac pochłonęła kwotę ponad 6 mln złotych, przy czym w kosztach partycypował powiat jarosławski, finansując połowę, a drugą część stanowiło dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Z pewnością była to jedna z największych inwestycji budowlanych powiatu jarosławskiego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama