Reklama

Robert Choma wśród najlepszych prezydentów

Dwa dni (19 i 20 czerwca br.) we Wrocławiu trwał VIII Kongres Regionów. W jego trakcie odbyła się coroczna gala, na której przyznawane są nagrody w Rankingu N15 Newsweeka na najlepszych prezydentów miast. Wśród laureatów znalazł się prezydent Przemyśla Robert Choma.

Tradycyjnie zwycięska „piętnastka” została wyłoniona na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. W skład kapituły, która ustaliła zasady głosowania i podliczyła punkty, weszli: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dyrektor biura Związku Miast Polskich dr Andrzej Porawski oraz sekretarz redakcji Newsweeka Ryszard Holzer[paywall].

Organizatorzy nie brali pod uwagę włodarzy Warszawy i Wrocławia. – Stolica tak przytłacza swą wielkością inne miasta, że jej włodarza należy raczej porównywać z szefami innych wielkich metropolii Europy. Z kolei prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi kilka lat temu przyznaliśmy dożywotni tytuł Superprezydenta Supermiasta, po tym jak trzykrotnie został prezydentem roku Newsweeka – tłumaczyli organizatorzy.

Reklama

W gronie laureatów drugi rok z rzędu znalazł się prezydent Przemyśla Robert Choma, zajmując 10. miejsce. Tytuł najlepszego prezydenta miasta w Polsce obronił Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Jak już wspomnieliśmy, najlepszych spośród 107 prezydentów miast wybierali sami prezydenci, głosując na koleżanki i kolegów, a dodatkowe punkty przyznawała w rankingu specjalnie powołana kapituła. Na 6. miejscu znalazł się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, a R. Chomę „zdystansowali” m.in.:  prezydent Słupska Robert Biedroń (8. miejsce) czy prezydent Lublina Krzysztof Żuk (9.). Za R. Chomą znaleźli się m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz czy Łodzi Hanna Zdanowska.

– Udało mi się zrównoważyć budżet. Miasto już drugi rok z rzędu nie ma zaległych zobowiązań finansowych. Ograniczyliśmy do minimum zwolnienia nauczycieli w wyniku reformy minister Zalewskiej. Obejmą dosłownie kilka osób. Od lat konsekwentnie reorganizowaliśmy oświatę: łączyliśmy albo likwidowaliśmy szkoły. Gdyby nie to, dzisiaj mielibyśmy poważny kłopot. Za sukces uznaję również decyzję o budowie nowego przejścia granicznego w Malhowicach. Będzie 10 kilometrów od Przemyśla, praktycznie na obrzeżach miasta. To będzie najkrótsza droga w Karpaty Wschodnie. Budowa ruszy w przyszłym roku. Cały czas pracujemy nad rozwojem największej atrakcji turystycznej – podziemnej trasy przebiegającej pod miejskim urzędem. W przyszłości zostanie ona połączona z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Multimedialna wystawa będzie pokazywała złoty wiek przemyskiego mieszczaństwa – wyliczył prezydent R. Choma.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2017-06-23 19:32:29

    ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!??!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ? - niezalogowany 2017-06-23 21:43:55

    co ja pacze????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    yong - niezalogowany 2017-06-23 21:58:37

    hahaha :D 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama