Reklama

Rockowo, hip-hopowo, deszczowo, czyli juwenalia po przemysku

19/05/2016 17:29

Przyszedł czas na juwenalia. Zgodnie z tradycją studenci Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej odebrali klucze do miasta – w tym roku z rąk wiceprezydenta Janusza Hamryszczaka. Tradycyjnie również była dobra zabawa, zabrakło równie dobrej pogody.

Impreza rozpoczęła się 14 maja, o g. 17.30 na parkingu przy Sanockiej wyciskaniem sztangi. Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy rodzimych zespołów – 5 KM i Inity Sounds. Po godzinie władza w mieście była już w rękach studentów. W części oficjalnej juwenaliów uczestniczyli urzędujący rektor dr hab. inż. Krzysztof Knapik, rektor elekt dr Paweł Trefler, prorektorzy dr hab. Barbara Lulek oraz dr Stanisław Stępień. Wiceprezydent Janusz Hamryszczak, wręczając żakom w imieniu prezydenta Roberta Chomy oraz lokalnego samorządu klucze do miasta, zwrócił się do osób, które wybrały studia na PWSW z apelem o pozostanie w Przemyślu i związanie z nim przyszłości. – Rozwój miasta zależy od was – usłyszeli studenci.


fot.Aleksandra Białoń
Inity Sounds z Rzeszowa – klimaty reggae.

Reklama


fot.Aleksandra Białoń
– Młodzi, pełni werwy – grupa przyjaciół spod Przemyśla, czyli zespół 5 KM.

Na początek Koniec Świata

Po oficjalnym otwarciu imprezy kontynuowano część artystyczną. Na Sanockiej pojawiły się gwiazdy wieczoru: zespół Koniec Świata i Hurt. – Mimo niesprzyjającej pogody w sobotni wieczór bawiło się mnóstwo ludzi. Podczas przemyskich juwenaliów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po koncertach rockowych przyszedł czas na strefę hip-hopu. Sceną zawładnął przemyski raper, autor pięciu solowych albumów – Bobek BZR oraz Łukasz Paluszek, czyli Paluch. Występ poznańskiego rapera zakończył PrzeJuwenalia na parkingu przy dolnej stacji wyciągu. Niestrudzeni imprezowicze mogli się jeszcze bawić na Afterparty w Rutyna Art – informują organizatorzy.

Reklama

Juwenalia zorganizowała Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Współorganizatorem wydarzenia było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Tegoroczne święto studentów honorowym patronatem objęli: książę Jan Lubomirski-Lanckoroński – prezes Fundacji Książąt Lubomirskich, prezydent Przemyśla oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


fot.Aleksandra Białoń
Zawody w wyciskaniu sztangi. Przemistrzostwa poprzedziły oficjalne otwarcie juwenaliów.


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama