Reklama

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Postaw w oknie świecę

W 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II wieloletni osobisty sekretarz papieża kard. Stanisław Dziwisz zachęca do zapalenia świec w oknach o godz. 21.37 i modlitwy o ustanie epidemii.

Kardynał przypomniał, że zapalona świeca jest znakiem naszej solidarności. Dziś, o g. 21.37, Polacy (i nie tylko) uczczą w ten sposób pamięć Jana Pawła II.

O g. 15 można odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, transmisja na: www.milosierdzie.pl i www. faustyna.pl.

Natomiast na stronie Instytutu Dialogu Międzykulturowego (www.idmjp2.pl) można obejrzeć film Karol Wojtyła – Jan Paweł II, archiwalne nagrania spotkań papieża z wiernymi. Będzie można także wysłuchać nagrań listów od wiernych kierowanych do Ojca Świętego już po jego śmierci.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2020-04-02 16:04:11

    Fenomen kultu tego człowieka po raz kolejny świadczy o tym, że potrzebujemy kogoś, kto wyróżnia się od wszystkich świętością, czyli czystością moralną i który zadba o nas w potrzebie, a problemów mamy pod dostatkiem. Nie będę się rozwodził nad świętością Karola Wojtyły, bo to nie ma dziś znaczenia, świeczki nie zapalę i nie będę czcił tego człowieka, bo nie jemu należy się cześć. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego posiadając tak wielką władzę utrzymywał tłumy w kłamstwie i tego nie zmienił. Nie mnie na szczęście dano władzę sądzenia ludzi, więc tylko pytam. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wolę swoją mamę - niezalogowany 2020-04-02 17:49:46

    10/10 człowieku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zapalę świeczkę - niezalogowany 2020-04-02 17:53:54

    Ja mogę co najwyżej wystawić w oknie świecę w intencji ofiar tego świętego. A było ich sporo, zwłaszcza w Afryce gdzie AIDS zabił miliony podczas gdy święty wadowiczanin zakazywał używania kondomów, co po kilkunastu latach - dziwnym trafem - odkręcił (na szczęście) jego następca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama