Reklama

Rocznica wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie: Prowadź nas, Panie, w dobry świat [WIDEO, ZDJĘCIA]

24/02/2023 14:36

Dziś, 24 lutego, rok po agresji rosyjskiej na Ukrainę – z inicjatywy Caritas Archidiecezji Przemyskiej – na Dworcu Głównym w Przemyślu spotkały się władze wojewódzkie i lokalne, przedstawiciele Związku Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu, służby udzielające pomocy uchodźcom wojennym i duchowieństwo na czele z arcybiskupem obrządku greckokatolickiego Eugeniuszem Popowiczem i metropolitą przemyskim abpem Adamem Szalem.

W spotkaniu uczestniczyli, między innymi: wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu Igor Horków.

Oprócz słów podziękowań było kilka bardzo podniosłych i wzruszających chwil. W swoim przemówieniu prezydent we emocjonalnych słowach zapewnił, że nie po tak wspaniałym zachowaniu przemyślan wobec uchodźców z Ukrainy nikomu nie pozwoli obrażać mieszkańców nadsańskiego grodu.

Natomiast ukraińskie dzieci zarówno na co dzień mieszkające w Przemyślu, ale także te, które wraz z matkami uciekły przed wojną, wykonały wzruszającą wiązankę poetycko muzyczną.

Bardzo owcnym akordem wieńczącym konferencje na dworcu była modlitwa o pokój i błogosławieństwo zebranych.

Ewa Leniart bardzo szczegółowo podziękowała wszystkim wolontariuszom i służbom za pomoc uchodźcom, w szczególności zaś dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej księdzu Arturowi Jańcowi, który od początku wojny koordynował prace Caritas i władz państwowych w naszym regionie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama