Reklama

Rodzice niechętni powrotowi do szkoły

28/05/2020 19:48

Od poniedziałku w szkołach ruszyły zajęcia opiekuńczo-wychowacze dla najmłodszych uczniów. Tydzień później rozpoczną się konsultacje dla ich starszych kolegów. W jarosławskich szkołach oblężenia jednak nie będzie. Znakomita większość rodziców postanowiła zostawić swoje pociechy w domach.

Kolejny etap przywracania normalności wdrożono od 25 maja. W poniedziałek rodzice, po ponad dwumiesięcznej przerwie, mogli posłać swoje pociechy do szkoły. Oczywiście powrót ten obwarowany jest szeregiem obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa przebywających w placówkach oświatowych dzieci. Przede wszystkim do szkolnych ław mogą wrócić tylko uczniowie klas I – III. Ograniczony jest też zakres zajęć – nie będą prowadzone regularne lekcje, szkoły zorganizowały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Od 1 czerwca[paywall] drzwi placówek uchylą się natomiast szerzej dla uczniów najstarszych klas. Dyrektorzy i nauczyciele zostali zobligowani do prowadzenia tzw. konsultacji, podczas których uczniowie, już bez konieczności wykorzystania elektronicznych form kontaktu, osobiście będę mogli np. poprawić oceny  lub uzyskać wskazówki dotyczące przygotowania do czekającego ich w połowie czerwca egzaminu ośmioklasisty.

 

Reklama

Tłumów nie będzie

Do „odmrożenia szkół”, podobnie jak i do wznowienia zajęć przedszkolnych, rodzice podeszli z dużą dozą nieufności i w większości nie zdecydowali się posłać tam swoich pociech. W szkole podstawowej nr 6 według wstępnych deklaracji na zajęcia przyjdzie tylko dwójka uczniów z klas I – III, konkretniej z jednej klasy drugiej. W „5” i „10” stawią się reprezentanci wszystkich dopuszczonych do nauki roczników – w obu szkołach zajęcia zorganizowane zostaną dla pięciorga dzieci. Największy „tłok” będzie zapewne w SP 9 i 11. Tu liczby zgłoszonych uczniów są dwucyfrowe, w tej pierwszej będzie ich 22, w tej drugiej 20.

 

Konsultacje chętniej, ale bez tłoku

Jednak nie tylko rodzice najmłodszych uczniów nie palą się do posyłania dzieci do szkół. Także starsze dzieciaki raczej ostrożnie będą korzystać z bezpośredniej formy kontaktu z nauczycielami w postaci zajęć rewalidacyjnych i konsultacji. W 6 na 9 szkół do rewalidacji nie zgłoszono żadnego albo zgłoszono zaledwie jednego ucznia. W pozostałych placówkach do tego rodzaju zajęć zgłaszano po kilka osób, z wyjątkiem SP 11, czyli szkoły z oddziałami integracyjnymi, gdzie potrzeby w tym względzie ze zrozumiałych powodów są większe – tu było ich 22. Podobnie umiarkowane zainteresowanie rodzice wykazują konsultacjami. W czterech szkołach w ten sposób z nauczycielami spotka się po mniej niż 10 uczniów, a w dwóch mniej niż 15. Najczęściej z tej formy kontaktu chcą korzystać uczniowie „4” i „10”, według deklaracji w tych palcówkach z nauczycielami spotka się w ten sposób odpowiednio 28 i 48 uczniów z najstarszych roczników.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-05-29 06:50:54

    Tu nie chodzi o dobro dzieci czy tez ich edukacja.Chodzi o I Komunie.Jak dzieciaczki nie bedą chodzic do szkoły to nie bedzie I Komuni.A jak nie będzie komunii to nie będzie dużej kasy dla Kościoła.I to jest najważniejsze a nie dobro czy też zdrowie dzieci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    yyy - niezalogowany 2020-05-29 09:26:49

    A dlaczego dzieci nie miałyby wrócić do szkół proszę się przejść po parkach skwerach i bulwarach tam  w grupach jest impreza za imprezą  tam się dzieci nie zarażą tylko  w szkołach się pozarażają.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-05-29 09:59:22

    Owszem jako pilny nalezy rozwiązać problem absolwentów klas 8 a także problem maturzystów. Tutaj jakoś niemrawo ponieważ rządzący na tym nic nie zyskują.Natomiast problem klas młodszych należy odłożyc na czas późniejszy.Ale tutaj jest interes kasy dla Kościoła  a nie dobra dzieci. Aże dzieci się bawią to jest normalne.Rozumiem,że są tacy co chca to koniecznie dzieciom odebrać i dać różaniec w rękę zamiast dzieciństwa szczęsliwego dzieciństwa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama