Reklama

Rodzinne świętowanie, złoty jubileusz i „Jan” dla jednostki OSP. Tak bawiła się Leszczawa [ZDJĘCIA]

Familijna, beztroska atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła 19. już edycji Wiosennego Festynu Rodzinnego w Leszczawie Dolnej. Impreza połączona była z uroczystym przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki OSP.

„Jan” – bo takie imię nadano nowemu nabytkowi strażaków z OSP Leszczawa Dolna – został podczas festynu uroczyście poświęcony, choć strażakom ochotnikom służy już od jakiegoś czasu. Wóz kosztował 300 tys. zł, a jego zakup został współfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości i budżetu gminy Bircza. Zastąpił on wysłużonego już, 30-letniego "lublinka".

Wydarzenie, ważne dla miejscowych strażaków, było jednym z punktów imprezy zorganizowanej wspólnie przez Szkołę Podstawową w Leszczawie Dolnej i tutejszą OSP, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Stowarzyszenia Kobiety Karpat. Ściągnęło ono licznie przybyłą miejscową społeczność, która z ochotą korzystała z przygotowanych atrakcji, wcześniej uczestnicząc też w[paywall]  okolicznościowej mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Leszczawie Dolnej, koncelebrowanej przez biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Edwarda Kawę.

Reklama

Nie zbrakło konkursów, choćby grillowania żeberek, w którym wzięły udział gospodynie z KGW i przedstawiciele OSP, smacznego jedzenia, okolicznościowego tortu i występów dla młodszych i starszych przygotowanych przez dzieci z miejscowej szkoły. Sympatycznym przerywnikiem były też m.in. pokaz mażoretek „Finezja”, działających przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Tryńczy czy występ Zespołu Pieśni i Tańca  „Wolany” z Woli Zarczyckiej.

Jak zwykle przy tego typu okazjach na najmłodszych czekały dmuchańce, wata cukrowa czy tyrolka, a na finał także słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka. Przerwa w organizacji wydarzenia, spowodowana pandemią, sprawiła, że mieszkańcy jeszcze chętniej niż zwykle ruszyli do wspólnej zabawy.

Reklama

Na koniec można było też potańczyć przy muzyce zespołu Ex Cama. Beztroskim pląsom z przyjemnością oddali się dorośli, nie straszny był im nawet deszcz, który spadł już pod koniec festynu.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. marszałek Marek Kuchciński i poseł Piotr Uruski oraz przedstawiciele władz samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej, policji i SOK. Niejako w jego ramach jubileusz 50-lecia posługi świętował też ks. prałat Andrzej Skiba, wieloletni proboszcz parafii w Sanoku i Kańczudze, pracownik Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Reklama

Rodzina najważniejszą drogą

– Rodzina w życiu każdego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Cytując słowa Jana Pawła II „ Rodzina jest droga pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną,  pozostając za każdym razem drogą jedyną, szczególną i niepowtarzalną. Tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”. To właśnie z myślą o rodzinach corocznie organizujemy to wydarzenie, stwarzając okazje do integracji i wspólnej zabawy – podsumowała Bożena Mielnikiewicz, dyrektor SP im. bł . ks. B. Markiewicza w Leszczawie Dolnej.

Reklama

– Takie wydanie festynu zdarza się raz na kilka lat. Tak duże przedsięwzięcie, jakim jest Piknik Rodzinny, to wielkie wyzwanie dla organizatorów. Dziękujemy zatem za ogromne wsparcie, życzliwość i bezinteresowność wszystkim sponsorom, darczyńcom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły. Do zobaczenia za rok – dodała, zapraszając na kolejne odsłony pikniku.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama