Familijna, beztroska atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła 19. już edycji Wiosennego Festynu Rodzinnego w Leszczawie Dolnej. Impreza połączona była z uroczystym przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki OSP.
„Jan” – bo takie imię nadano nowemu nabytkowi strażaków z OSP Leszczawa Dolna – został podczas festynu uroczyście poświęcony, choć strażakom ochotnikom służy już od jakiegoś czasu. Wóz kosztował 300 tys. zł, a jego zakup został współfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości i budżetu gminy Bircza. Zastąpił on wysłużonego już, 30-letniego "lublinka".
Wydarzenie, ważne dla miejscowych strażaków, było jednym z punktów imprezy zorganizowanej wspólnie przez Szkołę Podstawową w Leszczawie Dolnej i tutejszą OSP, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Stowarzyszenia Kobiety Karpat. Ściągnęło ono licznie przybyłą miejscową społeczność, która z ochotą korzystała z przygotowanych atrakcji, wcześniej uczestnicząc też w[paywall] okolicznościowej mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Leszczawie Dolnej, koncelebrowanej przez biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Edwarda Kawę.
Nie zbrakło konkursów, choćby grillowania żeberek, w którym wzięły udział gospodynie z KGW i przedstawiciele OSP, smacznego jedzenia, okolicznościowego tortu i występów dla młodszych i starszych przygotowanych przez dzieci z miejscowej szkoły. Sympatycznym przerywnikiem były też m.in. pokaz mażoretek „Finezja”, działających przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Tryńczy czy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wolany” z Woli Zarczyckiej.
Jak zwykle przy tego typu okazjach na najmłodszych czekały dmuchańce, wata cukrowa czy tyrolka, a na finał także słodkie upominki z okazji Dnia Dziecka. Przerwa w organizacji wydarzenia, spowodowana pandemią, sprawiła, że mieszkańcy jeszcze chętniej niż zwykle ruszyli do wspólnej zabawy.
Na koniec można było też potańczyć przy muzyce zespołu Ex Cama. Beztroskim pląsom z przyjemnością oddali się dorośli, nie straszny był im nawet deszcz, który spadł już pod koniec festynu.
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. marszałek Marek Kuchciński i poseł Piotr Uruski oraz przedstawiciele władz samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej, policji i SOK. Niejako w jego ramach jubileusz 50-lecia posługi świętował też ks. prałat Andrzej Skiba, wieloletni proboszcz parafii w Sanoku i Kańczudze, pracownik Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
Rodzina najważniejszą drogą
– Rodzina w życiu każdego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. Cytując słowa Jana Pawła II „ Rodzina jest droga pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą jedyną, szczególną i niepowtarzalną. Tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”. To właśnie z myślą o rodzinach corocznie organizujemy to wydarzenie, stwarzając okazje do integracji i wspólnej zabawy – podsumowała Bożena Mielnikiewicz, dyrektor SP im. bł . ks. B. Markiewicza w Leszczawie Dolnej.
– Takie wydanie festynu zdarza się raz na kilka lat. Tak duże przedsięwzięcie, jakim jest Piknik Rodzinny, to wielkie wyzwanie dla organizatorów. Dziękujemy zatem za ogromne wsparcie, życzliwość i bezinteresowność wszystkim sponsorom, darczyńcom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły. Do zobaczenia za rok – dodała, zapraszając na kolejne odsłony pikniku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze