Reklama

Rolnicy z Łowiec z pierwszą nagrodą w województwie

O miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w Polsce walczyć będzie w tym roku 16 zwycięzców etapu wojewódzkiego znanego w środowisku rolniczym konkursu. Miło nam poinformować, że w tym gronie znaleźli się Edyta i Witold Stryczkowie z Łowiec, którzy ogłoszeni zostali zwycięzcami etapu wojewódzkiego!

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” ma już długą tradycję, organizowany jest bowiem od 2003 roku, a w tym roku przypada jego 21. edycja. Inicjatywa ma na celu nagradzanie i wyróżnianie tych, dla których priorytetem w codziennej działalności rolniczej jest bezpieczeństwo. Organizowana jest bowiem w ramach działań prowadzonych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych. W bieżącym roku do konkursowej rywalizacji przystąpiło aż 987 gospodarstw rolnych z całego kraju. Wybitnych reprezentantów ma w niej gmina Chłopice. W każdym z 16 województw wyłoniono bowiem laureata, które będzie reprezentował dany region w rozstrzygnięciu finałowym. Planowane jest ono 13 września w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Właśnie tam o pierwsze miejsce walczyć będą Edyta i Witold Stryczkowie z Łowiec. Małżonkowie prowadzą swoje gospodarstwo z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, co nie uszło uwadze jurorom etapu wojewódzkiego zmagań. Ich gospodarstwo zostało wyróżnione za wzorowe standardy bezpieczeństwa pracy i innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu rolnictwem[paywall] .

„Jesteśmy dumni, że mamy tak wybitnych reprezentantów w naszej gminie! Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne etapy konkursu!”

Reklama

– pogratulowali im przedstawiciele gminy Chłopice, nie kryjąc dumy z osiągnięcia przedstawicieli naszego regionu.

Zgodnie z konkursowym regulaminem, do etapu centralnego zakwalifikowano po jednym gospodarstwie z każdego województwa. Centralna Komisja Konkursowa, w której skład wchodzą przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów konkursu, czyli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowej Inspekcji Pracy, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, jak również partnera strategicznego – AGRO Ubezpieczeń – Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, już niedługo wskaże zwycięzcę. Miejmy nadzieję, że reprezentantom powiatu jarosławskiego dopisze szczęście.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/08/2024 08:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama