Reklama

Rowerzyści będą mogli odpocząć

Dziesięć (na razie) nowych ławek zamontowanych zostało przy ścieżce rowerowej nad Sanem w Przemyślu. To spore udogodnienie dla miłośników dwóch kółek, bo do tej pory ktoś, kto chciał na moment odpocząć w przerwie przejażdżki, mógł to zrobić jedynie na... trawie.

Ścieżki rowerowe nad Sanem w Przemyślu to malutki fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”, prowadzącego przez całą wschodnią ścianę naszego kraju. W nadsańskim mieście od początku uruchomienia ścieżki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko rowerzystów, ale i mieszkańców uprawiających aktywnie inne sporty oraz oczywiście spacerowiczów[paywall].

– Szlak nad rzeką jest bardzo popularny, to sami rowerzyści zasygnalizowali nam potrzebę ustawienia w tym miejscu ławek. Mieli rację, bo dotąd jedynym postojem przy ścieżce było Miejsce Obsługi Rowerzystów przy kładce pieszo-rowerowej, a przecież cały odcinek liczy prawie 6,5 kilometrów. Na odcinku od kładki do ogródków działkowych stanęło siedem ławek, a pomiędzy mostem Siwca i mostem Brama Przemyska kolejne trzy. Ławki są odsunięte od ścieżki, więc nie blokują ruchu na niej. Jesteśmy otwarci na pomysły innych udogodnień w tym miejscu – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego urzędu miasta Witold Wołczyk. Koszt ławek wraz z instalacją wyniósł 12 tys. zł.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PREZYDENT - niezalogowany 2016-09-10 09:34:54

    Jeszcze więcej pieszych na ścieżce , jeszcze więcej piesków , kotków i innych zwierzątek wyprowadzanych ..... Gratulacje !!! A Straż Miejska i Policja dalej będzie siedzieć na parkingach za Kościołami  zamiast pilnować ścieżki rowerowej !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PREZYDENT - niezalogowany 2016-09-10 10:19:02

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brak slow - niezalogowany 2016-09-10 14:21:51

    W trosce o zmeczonych rowerzystow ustawiono laweczki, a o stojakach na rowery ktos pomyslal ? :/ 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama