Dziesięć (na razie) nowych ławek zamontowanych zostało przy ścieżce rowerowej nad Sanem w Przemyślu. To spore udogodnienie dla miłośników dwóch kółek, bo do tej pory ktoś, kto chciał na moment odpocząć w przerwie przejażdżki, mógł to zrobić jedynie na... trawie.
Ścieżki rowerowe nad Sanem w Przemyślu to malutki fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”, prowadzącego przez całą wschodnią ścianę naszego kraju. W nadsańskim mieście od początku uruchomienia ścieżki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko rowerzystów, ale i mieszkańców uprawiających aktywnie inne sporty oraz oczywiście spacerowiczów[paywall].
– Szlak nad rzeką jest bardzo popularny, to sami rowerzyści zasygnalizowali nam potrzebę ustawienia w tym miejscu ławek. Mieli rację, bo dotąd jedynym postojem przy ścieżce było Miejsce Obsługi Rowerzystów przy kładce pieszo-rowerowej, a przecież cały odcinek liczy prawie 6,5 kilometrów. Na odcinku od kładki do ogródków działkowych stanęło siedem ławek, a pomiędzy mostem Siwca i mostem Brama Przemyska kolejne trzy. Ławki są odsunięte od ścieżki, więc nie blokują ruchu na niej. Jesteśmy otwarci na pomysły innych udogodnień w tym miejscu – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego urzędu miasta Witold Wołczyk. Koszt ławek wraz z instalacją wyniósł 12 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeszcze więcej pieszych na ścieżce , jeszcze więcej piesków , kotków i innych zwierzątek wyprowadzanych ..... Gratulacje !!! A Straż Miejska i Policja dalej będzie siedzieć na parkingach za Kościołami zamiast pilnować ścieżki rowerowej !!!
W trosce o zmeczonych rowerzystow ustawiono laweczki, a o stojakach na rowery ktos pomyslal ? :/
Najlepsi są na ścieżce zawodnicy o 32 celowych kołach, pędzący z prędkością jak na wyścigu. Ścieżka rowerowa powinna służyć rekreacji a nie do wyczynowego sportu, rozwijania prędkości , ze dzieci i starci co chwile odwracają się lub nasłuchują czy nie pędzi za nimi rowerzysta z nadmierną prędkością. Wiec panie i panowie trochę wolniej. Bo połamać innych to nie jest trudna sprawa , a wy robcie ze swoim zdrowiem co chcecie.
Ta ścieżka rowerowa wykonana została w tym miejscu na siłę. Od dawna był to ciąg spacerowy dla pieszych. Trudno teraz dla czyjegoś widzimisię wykorzenić nawyki ludzi chodzących tamtędy od dziesiątków lat.
Ławki postawili (zupełnie nie wiem po co przy ROWEROWEJ ścieżce), ale koszy na śmieci BRAK. Obok ławek leży pełno śmieci.
Panie prezydencie jak najszybciej ustawić znaki drogowe pionowe C-16/13 na ścieżce rowerowej po prawej stronie rz.San,
Jeszcze więcej pieszych na ścieżce , jeszcze więcej piesków , kotków i innych zwierzątek wyprowadzanych ..... Gratulacje !!! A Straż Miejska i Policja dalej będzie siedzieć na parkingach za Kościołami zamiast pilnować ścieżki rowerowej !!!
W trosce o zmeczonych rowerzystow ustawiono laweczki, a o stojakach na rowery ktos pomyslal ? :/