Reklama

Rozmawiali o uzależnieniach przez teatr

W środę, 26 listopada w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie odbył się finał XVI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach.

Jego celem było promowanie profilaktyki uzależnień oraz wspieranie twórczej aktywności młodzieży. W teatralnych zmaganiach wzięło udział 11 zespołów teatralnych z całego województwa, którzy zaprezentowali krótkie spektakle ukazujące problematykę uzależnień z różnych, często osobistych perspektyw. – Wszystkie grupy zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, a jury podkreślało zarówno dojrzałość przekazu, jak i oryginalność środków teatralnych – przekazali organizatorzy, którzy po burzliwych naradach wyłonili laureatów. Na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, na drugim ci z Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie a na trzecim – ze Szkoły Podstawowej w Kiełkowie. Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Grzegorz Płonkowski. – Przegląd kolejny raz udowodnił, że teatr jest niezwykle skutecznym narzędziem rozmowy o trudnych tematach, a młodzież potrafi opowiadać o nich w sposób szczery, kreatywny i głęboko poruszający – podsumowali organizatorzy.

opr. MR

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama