W środę, 26 listopada w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie odbył się finał XVI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach.
Jego celem było promowanie profilaktyki uzależnień oraz wspieranie twórczej aktywności młodzieży. W teatralnych zmaganiach wzięło udział 11 zespołów teatralnych z całego województwa, którzy zaprezentowali krótkie spektakle ukazujące problematykę uzależnień z różnych, często osobistych perspektyw. – Wszystkie grupy zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, a jury podkreślało zarówno dojrzałość przekazu, jak i oryginalność środków teatralnych – przekazali organizatorzy, którzy po burzliwych naradach wyłonili laureatów. Na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, na drugim ci z Liceum Ogólnokształcące w Strzyżowie a na trzecim – ze Szkoły Podstawowej w Kiełkowie. Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Grzegorz Płonkowski. – Przegląd kolejny raz udowodnił, że teatr jest niezwykle skutecznym narzędziem rozmowy o trudnych tematach, a młodzież potrafi opowiadać o nich w sposób szczery, kreatywny i głęboko poruszający – podsumowali organizatorzy.
opr. MR
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze