Do końca br. władze Radymna muszą wydać na regulację brzegów ZEK-u pieniądze pochodzące z dofinansowania z Polskiego Związku Wędkarskiego. W związku z tym, mimo astronomicznej zimy, rozpoczęły się prace remontowo-budowlane.
Burmistrz Radymna Krzysztof Roman ogłosił,, że rozpoczęły się prace związane z likwidacją trzciny i profilowaniem brzegu zbiornika wodnego ZEK, na odcinku od plaży przy ul. Narutowicza do plaży przy ul. Budowlanych. – Nie bez kozery umieśliśmy to ogłoszenie na stronie internetowej miasta, chcę bowiem, aby dotarło do jak największej liczby mieszkańców. Związane to jest z innymi planami, które chcemy realizować w przyszłym roku – powiedział K. Roman[paywall].
Chodzi o likwidację nielegalnych pomostów nad ZEK-iem. „(...) Mając na uwadze ustawę o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, a także ustawę prawo budowlane, zobowiązuje się właścicieli pomostów wybudowanych bez wymaganego prawem pozwolenia do likwidacji – rozbiórki pomostów do 30 stycznia 2016 r. Po tym terminie nielegalne pomosty zostaną rozebrane przez miasto Radymno, a kosztami rozbiórki zostaną obciążeni właściciele” – czytamy w ogłoszeniu.
– Kilka miesięcy temu już o tym mówiliśmy, prosząc wówczas o kontakt osoby przyznające się do tych pomostów, a w zasadzie spróchniałych desek wbitych w dno. Nikt się nie zgłosił, nic nie zostało rozebrane. Musimy podjąć bardziej zdecydowane kroki – zapewnił burmistrz Radymna. – Żaden z pomostów nie spełniał podstawowych wymagań technicznych. Informujemy o tym oficjalnie, żeby potem nie było wątpliwości. Nikt nie będzie miał prawa powiedzieć, że o niczym nie wiedział. Jeśli ktoś się wreszcie zdecyduje, to zapraszam do urzędu. Powiemy, jak zalegalizować taki pomost. Kosztuje to około siedmiu tysięcy złotych. Po rozbiórce starych planujemy postawić kilka nowych pomostów, z prawdziwego zdarzenia. Od strony miasta powstaną dwa, będą zlokalizowane bezpośrednio przy plaży. Od drugiej strony chcemy zbudować minimarinę z jednym, sporych rozmiarów pomostem. Więcej nie będzie potrzeba, bo po oczyszczeniu brzegów wędkarze będą mieli znakomity dostęp do wody . Oczywiście nie będziemy ingerować w enklawy ptactwa i innych zwierząt, czyli w okolicach Kruszgeo – podsumował burmistrz Roman.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Panie ~mars - nie mamy jeszcze ani astronomicznej ani kalendarzowej zimy.
Wreszcie będzie konkurencja dla zalewu w Radawie.