Reklama

Rozstrzygnięcie konkursów o biskupie niezłomnym

09/06/2018 13:59

Z okazji 100. rocznicy urodzin abpa Ignacego Tokarczuka oraz 10. rocznicy nadania jego imienia Technikum nr 8 w Przemyślu zorganizowano dwa konkursy poświęcone biskupowi niezłomnemu. Rozstrzygnięcie nastąpiło na Zamku Kazimierzowskim, podczas uroczystych obchodów tej rocznicy.

Konkurs „Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – budowniczy świątyń” był  skierowany do malarzy amatorów i profesjonalistów.

W kategorii „amatorzy” I miejsce ex aequo zdobyły[paywall]: Magdalena Jankisz i Ewa Wilska; II miejsce – Jadwiga Kupiszewska, a III – ex aequo: Elżbieta Chorążykiewicz, Ewa Mikuła, Władysław Zych.

Wśród profesjonalistów I miejsce ex aequo zajęły: Małgorzata Drozd-Witek i Małgorzata Pięta.

W kategorii „portret” I miejsce przypadło Ewie Wolak; II – Andrzejowie Opakowi; III ex aequo – Januszowi Lenczykowi i Julii Oleksińskiej.

Reklama

Kolejny konkurs literacko-wizualny „Śladami Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin” przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii wizualnej (plastycznej) I miejsce otrzymała Agnieszka Szawarniak z ZSD-GiL w Jarosławiu; II – ex aequo: Alicja Gaweł (II LO w Przemyślu) i Patrycja Horbacz (Technikum nr 8 w Przemyślu); III – ex aequo: Paweł Dyrkacz (ZSOiZ w Przeworsku) i Dawid Pempuś (Technikum nr 8).

W kategorii literacko-wizualnej I miejsce zajęły ex aequo: Justyna Kozioł (II LO w Przemyślu) i Klaudia Królik (II LO); II miejsce: Anna Gawlikowska (ZSD-GiL w Jarosławiu); III miejsce ex aequo: Sylwia Boryło (Technikum nr 8) i Kacper Szumierz (ZSOiZ w Przeworsku).


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama