Z okazji 100. rocznicy urodzin abpa Ignacego Tokarczuka oraz 10. rocznicy nadania jego imienia Technikum nr 8 w Przemyślu zorganizowano dwa konkursy poświęcone biskupowi niezłomnemu. Rozstrzygnięcie nastąpiło na Zamku Kazimierzowskim, podczas uroczystych obchodów tej rocznicy.
Konkurs „Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk – budowniczy świątyń” był skierowany do malarzy amatorów i profesjonalistów.
W kategorii „amatorzy” I miejsce ex aequo zdobyły[paywall]: Magdalena Jankisz i Ewa Wilska; II miejsce – Jadwiga Kupiszewska, a III – ex aequo: Elżbieta Chorążykiewicz, Ewa Mikuła, Władysław Zych.
Wśród profesjonalistów I miejsce ex aequo zajęły: Małgorzata Drozd-Witek i Małgorzata Pięta.
W kategorii „portret” I miejsce przypadło Ewie Wolak; II – Andrzejowie Opakowi; III ex aequo – Januszowi Lenczykowi i Julii Oleksińskiej.
Kolejny konkurs literacko-wizualny „Śladami Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin” przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii wizualnej (plastycznej) I miejsce otrzymała Agnieszka Szawarniak z ZSD-GiL w Jarosławiu; II – ex aequo: Alicja Gaweł (II LO w Przemyślu) i Patrycja Horbacz (Technikum nr 8 w Przemyślu); III – ex aequo: Paweł Dyrkacz (ZSOiZ w Przeworsku) i Dawid Pempuś (Technikum nr 8).
W kategorii literacko-wizualnej I miejsce zajęły ex aequo: Justyna Kozioł (II LO w Przemyślu) i Klaudia Królik (II LO); II miejsce: Anna Gawlikowska (ZSD-GiL w Jarosławiu); III miejsce ex aequo: Sylwia Boryło (Technikum nr 8) i Kacper Szumierz (ZSOiZ w Przeworsku).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze