Partyjka szachów w doborowym towarzystwie, a może barwna praca plastyczna? Możliwość ciekawego spędzenia czasu po lekcjach daje uczniom projekt prowadzony przez parafię pw. św. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu.
Zadanie pod nazwą „Razem raźniej” skierowane jest do uczestników świetlic w gminie Przeworsk (Rozbórz i Grzęska) oraz w gminie Dynów (świetlica w Łubnie).
W czasie 3 miesięcy uczniowie szkół podstawowych w danej miejscowości będą mogli uczestniczyć w zajęciach szachowych i warsztatach artystycznych, które odbywają się[paywall] 3 razy w tygodniu. Co ważne, w zajęciach mogą uczestniczyć rodzice. Głównym celem projektu jest bowiem wzmocnienie profilaktyki na rzecz prawidłowego funkcjonowania rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa.
– Proponowany dobór zajęć ma sprzyjać nie tylko wspólnemu, aktywnemu sposobowi spędzania czasu z rodziną i zacieśnianiu więzi, ale też kształtowaniu ważnych cech osobowości dzieci, co będzie miało przełożenie na ich dalsze zachowanie i wyniki szkolne. Rodzic natomiast będzie miał możliwość bacznej obserwacji dziecka i wyciągnięcia cennych wniosków odnośnie dalszej pracy z nim, a także dotyczących relacji rodzinnych – podkreśla koordynatorka projektu Katarzyna Weselak z UG Przeworsk. Oprócz niej prowadzeniem projektu zajmuje się również Dorota Szczepańska-Motta oraz Agnieszka Szczepańska-Pikuła.
Zajęcia szachowe prowadzi Paweł Zaskalski (Rozbórz) oraz Ryszard Wroński (Grzęska i Łubno). Artystycznego ducha tchnie w uczestników projektu Maja Mazur-Krysztanowska. W piątek, 23 września, odwiedziliśmy uczniów z Grzęski, uczestniczących w warsztatach plastycznych. Pod czujnym okiem instruktorki oraz swoich rodziców, za pomocą farby i słomki do picia, tworzyli kolorowe kleksy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze