Zapowiadana od dawna, warta ponad 8,6 mln zł inwestycja w jarosławskim szpitalu wystartowała. W czwartek podpisano umowę, a w dzień później strony deklarowały rozpoczęcie prac. Przebudowany SOR ma zostać oddany w połowie przyszłego roku, choć niewykluczone, że prace uda się zakończyć wcześniej.
To kolejna duża inwestycja w jarosławskim COM. Po budowie zupełnie nowego skrzydła z lądowiskiem i przeniesieniu do niego trzech szpitalnych oddziałów to następny krok wprowadzający szpital w XXI wiek. Zaadaptowanie najstarszego ze skrzydeł jarosławskiego COM na nowoczesny oddział ratunkowy zapowiadano już od jakiegoś czasu, mówiło się nawet, że zostanie on oddany wiosną przyszłego roku. Wykonawcę wyłoniono dopiero w drugim przetargu, a umowę dyrektor Stanisław Krasny parafował 6 grudnia[paywall] . Prace mają potrwać 6 miesięcy. – Wykonawca będzie się starał, by ten termin skrócić o miesiąc – tryskał optymizmem dyrektor. Na razie wiadomo, że SOR ma być zakontraktowany od czerwca, a niezależnie od prac remontowych władze szpitala przygotowują personel i sprzęt niezbędny do jego zorganizowania. Przybudowany SOR ma spełniać wszystkie współczesne kryteria, pytany o to, jak będzie on wyglądał, dyrektor Krasny mówił: – Będą w nim dwustanowiskowe: sala resuscytacyjna i sala intensywnej terapii, będzie sześciołóżkowa sala obserwacyjna i oczywiście gabinety diagnostyczne i gabinety zabiegowe plus otoczenie, które wymagane jest przez rozporządzenie ministra zdrowia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze