Reklama

Ruszył długo wyczekiwany remont ulicy Rzecznej w Przemyślu

Na tę ulicę mieszkańcy czekali od dawna. Ulica Rzeczna w Przemyślu wreszcie zostanie wyremontowana. Prace już wystartowały.

– Naszym założeniem jest wykonanie tego, czego nie udało się zrealizować w roku ubiegłym. Wyłoniony został wykonawca remontu i ruszył już z pierwszymi pracami. Zrobiony zostanie fragment chodnika po drugiej stronie od zabudowań. Ten po stronie osiedla, czyli spółdzielni, został zrealizowany w roku ubiegłym. Wykonana zostanie też[paywall] nowa nawierzchnia bitumiczna na odcinku od skrzyżowania z Wybrzeżem Jana Pawła II praktycznie aż do przejścia do ulicy Grunwaldzkiej. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma Zakład Drogowy Tadeusz Popek sp. j. z Rozborza Długiego. Będzie kosztować 315 tysięcy złotych i sfinansowane zostanie z budżetu miasta – informuje o przedsięwzięciu dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

O wyremontowanie wspomnianej ulicy mieszkańcy wnioskowali od kilkunastu lat. Zadanie w ubiegłym roku częściowo było realizowane z budżetu obywatelskiego (chodnik). Potem ogłaszanych było kilka przetargów na dalsze prace, ale ich wyniki przewyższały wartość zabezpieczonych na remont środków.

Reklama

– W tym roku było podobnie, bo na ten cel w budżecie miejskim udało się wygospodarować ponad 280 tysięcy złotych i ostatecznie też trzeba było do tego dołożyć. Ceny tak szybko się zmieniają, że kosztorysy realizowane 2 czy 3 miesiące wstecz w dniu ogłaszania przetargu mogą być już nieaktualne – mówi Jacek Cielecki.

Co z pozimowymi remontami dróg?

ZDM w Przemyślu wyłonił też już wykonawcę prac związanych z pozimowymi remontami dróg. Umowa na kwotę ponad 1 miliona złotych już została podpisana, ale – jak usłyszeliśmy w ZDM – na pewno nie zabezpieczy ona wszystkich potrzeb. Nie wiadomo też jeszcze do końca, jakimi środkami drogowcy będą dysponować.

Reklama

– Po 30 kwietnia będziemy mieć już pełny obraz finansów, bo wówczas skończymy już pozimowe oczyszczanie i będziemy wiedzieli, ile pieniędzy tak naprawdę zostało nam po zimie. Będą to fundusze przeznaczone nie tylko na remonty, mamy też całą inną gamę zadań, na które musi wystarczyć funduszy. Na pewno będziemy działać tam, gdzie będzie to najbardziej potrzebne. Przeglądy są robione na bieżąco. Nasze pozimowe remonty sprowadzą się do usuwania powstałych ubytków w nawierzchni. Część robót będzie wykonywana w technologii masy na gorąco, a część przy użyciu emulsji z grysem – mówi dyrektor ZDM.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama