Firma Strabag wykona przebudowę i modernizację blisko 5-kilometrowego odcinka drogi biegnącej ul. Pawłosiowską w Jarosławiu i dalej, przez Pawłosiów, do wjazdu na autostradę. Inwestycja będzie kosztować prawie 6,5 mln zł. Jej zakończenie przewidywane jest we wrześniu następnego roku.
Ulica Pawłosiowska będzie przebudowana i poszerzona do 6 metrów. Przy niej powstanie 2- metrowy chodnik biegnący od strony Jarosławia lewym poboczem, a potem[paywall] prawym. Wzdłuż modernizowanego niedawno odcinka drogi przez Pawłosiów pobocza zostaną utwardzone. Zostanie także przebudowany i pokryty nową nawierzchnią zniszczony obecnie odcinek biegnący przez wieś do ronda na drodze wojewódzkiej nr 880, czyli wjazdu na autostradę. Chodnik, podobnie jak na ul. Pawłosiowskiej, będzie po jednej stronie. Pobiegnie głównie lewą stroną drogi, patrząc od ronda. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie ul. Pawłosiowskiej z ul. Strzelecką i drogą do Pawłosiowa. Powstanie tam czterowylotowe rondo.
Przebudowę drogi prowadzi powiat jarosławski wspólnie z gminą Pawłosiów i Jarosławiem. Z budżetu tych samorządów zostanie sfinansowane 15 procent inwestycji. Główne koszty pokryją fundusze unijne.
– Realizując ten projekt, chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego tamtej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ulicy Pawłosiowskiej z ulicą Strzelecką i dalej na Pawłosiów – podsumowuje starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Klasyczne skrzyżowanie zastąpi rondo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A Przemyśl dalej nie ma dojazdu do Autostrady
A Przemyśl dalej nie ma dojazdu do Autostrady
A DROGA 94 TO GRUNTOWA CZY CO ? ha !!