Reklama

Rynek się zazielenił

25/09/2019 16:09

W tym roku piknik ekologiczny połączony był z tematyką geologii, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

„Ekologiczne środowisko – zdrowy człowiek” to hasło IV Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Geologicznego, który odbył się na Rynku w Lubaczowie. Powiat dąży do utworzenia na swoim terenie geoparku, stąd pojawiły się prezentacje zasobów geologicznych i paleontologicznych z kolekcjami skał i minerałów, przygotowano zajęcia edukacyjne, konkursy i prelekcje dotyczące m.in. polskich dinozaurów czy roślin epoki karbonu[paywall].

Najbardziej tłoczno było przy stoisku Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, które przyjechało m.in. z kolekcjami skał, okazami minerałów i skamieniałości, proponując przy tym odwiedzającym ciekawe konkursy.

Reklama

Teatr Kultureska przedstawił spektakl ekologiczny Bukiet talentów, przekazując najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące dbania o środowisko naturalne. 

Jak zawsze za zużyte butelki, puszki, baterie i sprzęt elektroniczny wydawane były sadzonki drzew, które dostarczyło Nadleśnictwo Oleszyce.

W tej edycji zaproszono również wystawców, którzy prezentowali kotły 5 klasy emisji spalin na paliwa stałe, będące alternatywą dla tych, którzy nie mogą korzystać z pieców gazowych oraz ogniwa fotowoltaiczne.

Głównym organizatorem pikniku był starosta powiatu lubaczowskiego.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    duck liefe - niezalogowany 2019-09-26 05:34:45

    Những buổi dã ngoại sinh thái gắn liền với chủ đề địa chất, được nhiều người quan tâm. và nhiều người đã trả lời. Tôi thực sự thích chương trình này.https://boxnovel.net

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama