Zarówno wśród mieszkańców Jarosławia, jak i osób, które odwiedzają miasto, pojawiają się głosy sugerujące pilną potrzebę remontu Bramy Krakowskiej. Jak się okazało, władze miasta również zwróciły na to uwagę.
– Brama Krakowska to wizytówka Jarosławia i ktoś powinien się zainteresować jej odnowieniem. Sam się tutaj wychowałem, odwiedzam bardzo często rodzinę. Muszę przyznać, że dochodziły mnie słuchy o planowanym remoncie, ale jak na razie nic się nie dzieje. A stan techniczny tego zabytku woła o pomstę do nieba. Przecież Jarosław[paywall] odwiedza dużo przejezdnych, zwłaszcza w wakacje. Taka wizytówka na pewno nie działa na korzyść miasta – zauważa Janusz Wilk.
– Zabiegamy o pozyskanie z różnych źródeł funduszy , które pozwoliłyby na realizację istniejącego projektu remontu Bramy Krakowskiej. Jednym z nich jest Miejski Obszar Funkcjonalny Jarosław – Przeworsk. Wymagana jest jednak aktualizacja Lokalnego Planu Rewitalizacji Jarosławia z uwzględnieniem Starego Miasta. Trwają już prace w tej sprawie. Rozpoczęcie remontu uzależnione jest od uzyskania dofinansowania na ten cel. Jest przygotowywany wniosek do ministra kultury i dziedzictwa narodowego o udzielenie finansowego wsparcia – mówi Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Miasta Jarosławia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To jest totalna porażka władz miasta - totalny chaos architektoniczny, nieumiejętność pozyskiwania środków unijnych...Prawdopodobnie władze nie są władne, żeby uratować architekturę miasta i przyciągnąć turystów (kto pozwolił na obrzydliwy świetlik na rynku?)śmiech na sali - bieda i buractwo niestety...
To jest totalna porażka władz miasta - totalny chaos architektoniczny, nieumiejętność pozyskiwania środków unijnych...Prawdopodobnie władze nie są władne, żeby uratować architekturę miasta i przyciągnąć turystów (kto pozwolił na obrzydliwy świetlik na rynku?)śmiech na sali - bieda i buractwo niestety...