10 lipca Sąd Rejonowy w Przeworsku wydał wyrok w ciągnącej się od 2018 sprawie sfałszowania dokumentów w sieniawskim magistracie. Potwierdza on zarzuty wobec Adam W., jednocześnie umarza warunkowo postępowanie na okres jednego roku oraz obarcza oskarżonego kosztami postępowania.
To salomonowa decyzja, bo z jednej strony potwierdza odpowiedzialność burmistrza Sieniawy za manipulowanie przy dokumencie, z drugiej nie pociąga za sobą poważniejszych konsekwencji dla Adama W., który pozostaje osoba niekaraną i może nadal sprawować swój urząd.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy batalii mieszkańców gminy z jej władzami o sposób funkcjonowania instalacji ulokowanych w miejscowości Leżachów. Część mieszkańców uważała, że[paywall] działające w podsieniawskiej miejscowości zakłady degradują środowisko naturalne, wpływają na jakość powietrza, a nawet je zatruwają, tworząc zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Burmistrz Sieniawy przekonywał z kolei, że zarzuty te są bezpodstawne i mają charakter polityczny, a jako jeden z argumentów w tej dyskusji przedstawiał raport z policyjnego śledztwa. Kłopot w tym, że podany do publicznej wiadomości dokument został nieco przeredagowany. Zamiast trzech stron zawierał tylko jedną, przy czym przeróbka sugerowała, że to kompletny dokument zakończony podpisem funkcjonariusza prowadzącego postępowanie. W związku z tymi machinacjami policja i prokuratura wszczęły postępowanie, którego przebieg miał już kilka zwrotów. Postępowanie, z którego już na wczesnym etapie wyłączona została lokalna policja, prokuratura zdążyła już umorzyć, następnie wznowione zakończyło się oddaleniem przez Sąd Rejonowy w Przeworsku wobec znikomej szkodliwości czynu. Sprawa trafiła przed Sąd Okręgowy w Przemyślu, a stamtąd ponownie przekazano ją do przeworskiego sądu, gdzie zapadło rozstrzygnięcie, od którego stronom przysługuje odwołanie.

Dokument, który opublikowano w UMiG Sieniawa, zamiast trzech stron zawierał jedną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Adam Woś , znowu mu sie upiekło staremu komuchowi. Ludzie co wy robicie . SADY W POLSCE MUSZA BYC ODKOMUSZONE.
Adam Woś , znowu mu sie upiekło staremu komuchowi. Ludzie co wy robicie . SADY W POLSCE MUSZA BYC ODKOMUSZONE.