To efekty warsztatów kulinarnych dla seniorów, zorganizowanych w WDK w Gorzycach. Smakołyki uczestnicy przygotowali w ramach projektu „3..2..1.. Akcja? Motywacja!”.
W gminie Tryńcza zorganizowano kolejne zajęcia aktywizujące seniorów. Całkiem niedawno, bo 19 sierpnia, trudzili się podczas dwóch rajdów: nordic walking oraz rowerowym. W ubiegłym tygodniu w ramach tej samej inicjatywy w Gorzycach odbyły się zajęcia kulinarne[paywall]. Te nie wymagały od uczestników takiej krzepy, jak w przypadku aktywności sportowych, ale i tak miały swój niezaprzeczalny walor. Podczas warsztatów uczestnicy poszerzali swoje kulinarne horyzonty, poznawali tajniku kuchni ze wszystkich stron świata. Przede wszystkim jednak mieli okazję do wymiany doświadczeń i przepisów, obcowania z ludźmi o podobnych pasjach, wreszcie do spędzenia miło czasu na gotowaniu, a na koniec do degustacji przyrządzonych potraw. Efektem spotkania w Gorzycach była śródziemnomorska sałatka ryżowa z tuńczykiem i warzywami oraz ciasto ze śliwkami i z kruszonką oraz kompot z jabłek.
Warsztaty kulinarne to kolejne już zrealizowane w gminie Tryńcza wydarzenie aktywizujące osoby starsze. Wszystko dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków „Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021 – 2025 pod nazwą „3..2..1.. Akcja? Motywacja!”. Tutejszy samorząd na zrealizowanie tego przedsięwzięcia pozyskał blisko 50 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze