Choć na mapie politycznej Radymna nie jest postacią anonimową, jego obecność w drugiej turze wyborów na burmistrza miasta może być niespodzianką. Jak sam twierdzi, dorósł do podjęcia się tego wyzwania, a podobnego zdania jest całkiem pokaźna liczba mieszkańców. Sprawdziliśmy, czym ma zamiar przekonać do siebie wyborców Krzysztof Indra.
W 2014 w wyborach o fotel burmistrza Pan nie startował. Jeszcze do niedawna wydawało się, że w Radymnie walka o to stanowisko rozegra się pomiędzy K. Romanem a W. Pirożkiem i dla niektórych wyniki pierwszej tury mogą być zaskoczeniem. Proszę wyjaśnić, dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach 2018?
– Dorastamy, by robić coś dobrego na rzecz drugiego człowieka. Wobec niespodziewanej rezygnacji poprzedniego burmistrza, propozycję od KW PiS dostałem ja. Dostrzeżono moją energię i świeże spojrzenie na wiele problemów. Jestem lokalnym patriotą, kocham Radymno, dlatego się zgodziłem[paywall] .
Jakie powinny być kierunki rozwoju Radymna w najbliższych latach?
– Radymno powinno się rozwijać w sposób zrównoważony. Chodzi nie tylko o inwestycje potrzebne do rozwoju ekonomicznego, takie jak drogi. To także dbałość o codzienność mieszkańców:, parkingi, place zabaw czy estetyczne centrum miasta oraz działania kulturalne, sportowe czy rekreacyjne. Tutaj siłą napędową będzie ZEK.
Czym kandydat Krzysztof Indra ma zamiar przekonać mieszkańców Radymna do oddania na niego głosu?
– Zaproponowałem czytelny dla każdego program. Same konkrety: drogi, przychodnia, ścieżki rowerowe, rewitalizacja centrum, remont szkoły itp. Chcę, by radymnianie dokładnie wiedzieli, co chce zrobić ich burmistrz.
Wiemy już, że w radzie miasta Pańska formacja nie posiada większości. Jaki ma Pan pomysł na współpracę z radą?
– Dla mnie nie ma najmniejszego problemu współpracować z każdym, kto chce dobra Radymna. Burmistrz, podobnie jak radni, pochodzi z wyboru mieszkańców. Ja taką deklarację współpracy składam.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jest i drugi kandydat! Odzyskuje y wiarę ;) Sorki za podejrzenia...
Jest i drugi kandydat! Odzyskuje y wiarę ;) Sorki za podejrzenia...
Kolejny pajac.