Reklama

Samozapłon w budynku gospodarczym w Jaksmanicach?

Siła natury jest ogromna. Można było się o tym przekonać w Jaksmanicach w gminie Przemyśl, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego.

W sobotnie (13 stycznia br.) przedpołudnie, dokładnie o g. 10.52 do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Jaksmanicach. Natychmiast do akcji zadysponowanych zostało sześć zastępów PSP i OSP[paywall]. Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że pali się konstrukcja dachu, a silny wiatr bardzo szybko rozprzestrzenia pożar na całą jej powierzchnię.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru było rozprzestrzenienie się ognia z pobliskiego kontenera, gdzie zgromadzone były zrębiny. Na terenie tej posesji produkowany był pelet drzewny. Był tam suszony i mielony. Powiem tak bardziej opisowo: bardzo silny wiatr przeniósł ogień w okolice budynku gospodarczego i wręcz wetknął go pod blachę dachu. Wyzwanie było spore – tłumaczy rzecznik KM PSPS w Przemyślu kpt. Marcin Lachnik.

Reklama

Działania strażaków polegały przede wszystkim na natychmiastowej (w miarę możliwości oczywiście) rozbiórce konstrukcji dachu, ściąganiu kolejnych arkuszy blachy, aby dotrzeć do źródła ognia. – Budynek składał się z trzech części, kuchni, magazynu i łazienki. Nikt tam nie mieszkał, więc nie było zagrożenia życia czy zdrowia. W części socjalnej właściciele mieli cenne rzeczy, więc dodatkowo, na ich prośbę, wyciągnęliśmy je. Największe straty zanotowano w dolnej części budynku, bo woda spływała schodami do kuchni, co groziło zalaniem pomieszczenia – wyjaśnił kpt. M. Lachnik.

Akcja trwała prawie cztery godziny i uczestniczyło w niej 28 strażaków.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości