Reklama

Sanepid kontroluje bary i restauracje

27/06/2015 12:30

Inspekcje sanitarne prowadzą bardziej wzmożone niż zwykle kontrole barów, restauracji i punktów, gdzie wydawana jest żywność. Ma to związek z rozpoczynającym się sezonem letnim i turystycznym.

Sanepidowska „akcja letnia” trwa od maja do września. Od 1 maja do 21 czerwca przemyska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła 43 kontrole. Pod lupę poszło: 5 restauracji, 6 barów, 3 punkty z jedzeniem fast food, 3 automaty do produkcji lodów, 6 wytwórni ciast i lodów oraz 20 obiektów tymczasowych.[paywall] Te ostatnie to różnego rodzaju stragany i punkty handlu obwoźnego, które najbardziej intensywnie działają właśnie teraz podczas festynów i innych imprez letnich.
– Uwzględniamy szczególnie lokale znajdujące się w miejscowościach przy trasach turystycznych, a także miejsca wypoczynku letniego dla dzieci – mówi Adam Sidor, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu. – Naszym celem jest troska o bezpieczeństwo ludzi, ponieważ żywność może być przyczyną różnych dolegliwości zdrowotnych – zaznacza.
Na 43 skontrolowane obiekty, wydano 8 decyzji administracyjnych celem poprawy warunków sanitarno-technicznych. W pięciu przypadkach nałożono mandaty na kwotę 750 złotych. Uchybienia dotyczyły wykrycia produktów o przekroczonym terminie przydatności do spożycia, a także złego stanu technicznego naczyń i urządzeń. Niektóre na przykład miały ślady korozji.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości