Reklama

„Sanitex” ma chrapkę na „Wiktorię”

Tryniecka firma „Sanitex” jako jedyna z naszego regionu, a jedna z 18 z całego Podkarpacia, została nominowana do XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wiktoria” – Znak Jakości Przedsiębiorców.

Do jubileuszowej edycji konkursu nominowanych przez kapitułę zostało 500 firm i przedsiębiorstw. Na laureatów – oprócz „Wiktorii” – czekają również „Super Wiktorie” oraz nagroda specjalna – „Osobowość XX-lecia konkursu”. – Ten ogólnopolski konkurs to jedyny w Polsce konkurs przedsiębiorczości, w którym małe firmy mogą konkurować i wygrać z korporacjami. Mogą wziąć w nim udział firmy z siedzibą na terenie Polski – mikrofirmy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Dotychczas do konkursu przystąpiło 7 tysięcy 100 firm, a statuetką nagrodzono 724 przedsiębiorstwa[paywall]. Prawo do nominacji firm posiadają: organizator, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz ambasadorowie konkursu. Zgłaszać się mogą także same przedsiębiorstwa – powiedziała Beata Jeż z biura prasowego konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. Kapituła, której przewodniczącym jest Waldemar Piórek, prezes WIP, nagrodzi te podmioty gospodarcze, które wyróżniają się rzetelnym prowadzeniem działalności gospodarczej, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki, a jednocześnie przyczyniają się do popularyzacji zasad etyki biznesu. Statuetki będą przyznane w 15 kategoriach, które odzwierciedlają wszystkie gałęzie gospodarki.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy, w 19 dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło aż 7 tys. 100 firm, a 724 przedsiębiorstwa odebrały nagrody. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Oknoplast, RMF FM, Radio ZET, Polsat Cafe, Itaka, Drutex, Budimex SA, Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka” czy Spółdzielnia Mleczarska w Kole. W tegorocznej, jubileuszowej XX edycji konkursu „Wiktorie” zostaną przyznane w trakcie wielkiej gali, która odbędzie się 21 października br. w Warszawie.

„Sanitex” w zacnym gronie

Jedyną nominowaną firmą z naszego regionu jest firma „Sanitex” z Tryńczy. Powstała w 1995 r., a jej założycielem jest Stanisław Wojtas, który do dziś zarządza firmą. W związku z dość dużym zatrudnieniem w 2006 r. S. Wojtas przekształcił firmę w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej profil działalności to szeroko pojęte wykonawstwo robót budowlano-montażowych. Warto dodać, że w 2014 r. firma po raz czwarty otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2014”. Otrzymują je firmy, które na co dzień respektują wartości etyczne i wzorowo wywiązują się ze swoich zobowiązań zarówno wobec klientów, jak i dostawców. Firmy te wyróżniają się zespołem zaangażowanych, kreatywnych i zadowolonych ze swojego miejsca pracy ludzi. W tym samym roku „Sanitex” sp. z o.o. otrzymał tytuł „Lidera Województwa Podkarpackiego” – prestiżowe wyróżnienie dla firm, które posiadają najlepsze wyniki finansowe oraz osiągnięcia w aktywnej walce z bezrobociem.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama