Tryniecka firma „Sanitex” jako jedyna z naszego regionu, a jedna z 18 z całego Podkarpacia, została nominowana do XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wiktoria” – Znak Jakości Przedsiębiorców.
Do jubileuszowej edycji konkursu nominowanych przez kapitułę zostało 500 firm i przedsiębiorstw. Na laureatów – oprócz „Wiktorii” – czekają również „Super Wiktorie” oraz nagroda specjalna – „Osobowość XX-lecia konkursu”. – Ten ogólnopolski konkurs to jedyny w Polsce konkurs przedsiębiorczości, w którym małe firmy mogą konkurować i wygrać z korporacjami. Mogą wziąć w nim udział firmy z siedzibą na terenie Polski – mikrofirmy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Dotychczas do konkursu przystąpiło 7 tysięcy 100 firm, a statuetką nagrodzono 724 przedsiębiorstwa[paywall]. Prawo do nominacji firm posiadają: organizator, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz ambasadorowie konkursu. Zgłaszać się mogą także same przedsiębiorstwa – powiedziała Beata Jeż z biura prasowego konkursu.
Konkurs organizowany jest przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. Kapituła, której przewodniczącym jest Waldemar Piórek, prezes WIP, nagrodzi te podmioty gospodarcze, które wyróżniają się rzetelnym prowadzeniem działalności gospodarczej, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki, a jednocześnie przyczyniają się do popularyzacji zasad etyki biznesu. Statuetki będą przyznane w 15 kategoriach, które odzwierciedlają wszystkie gałęzie gospodarki.
Jak już wspomnieliśmy, w 19 dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło aż 7 tys. 100 firm, a 724 przedsiębiorstwa odebrały nagrody. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Oknoplast, RMF FM, Radio ZET, Polsat Cafe, Itaka, Drutex, Budimex SA, Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka” czy Spółdzielnia Mleczarska w Kole. W tegorocznej, jubileuszowej XX edycji konkursu „Wiktorie” zostaną przyznane w trakcie wielkiej gali, która odbędzie się 21 października br. w Warszawie.
Jedyną nominowaną firmą z naszego regionu jest firma „Sanitex” z Tryńczy. Powstała w 1995 r., a jej założycielem jest Stanisław Wojtas, który do dziś zarządza firmą. W związku z dość dużym zatrudnieniem w 2006 r. S. Wojtas przekształcił firmę w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej profil działalności to szeroko pojęte wykonawstwo robót budowlano-montażowych. Warto dodać, że w 2014 r. firma po raz czwarty otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2014”. Otrzymują je firmy, które na co dzień respektują wartości etyczne i wzorowo wywiązują się ze swoich zobowiązań zarówno wobec klientów, jak i dostawców. Firmy te wyróżniają się zespołem zaangażowanych, kreatywnych i zadowolonych ze swojego miejsca pracy ludzi. W tym samym roku „Sanitex” sp. z o.o. otrzymał tytuł „Lidera Województwa Podkarpackiego” – prestiżowe wyróżnienie dla firm, które posiadają najlepsze wyniki finansowe oraz osiągnięcia w aktywnej walce z bezrobociem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze