Reklama

Sara znowu z sukcesami! Dwa medale mistrzostw Polski

5 i 6 października br. w hali Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w podwarszawskich Łomiankach odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach. Po raz kolejny znakomicie spisała się Sara Staszyszyn z Przemyśla, która zdobyła dwa medale.

Do Łomianek przyjechało ok. 100 zawodników. Była to najważniejsza w tym roku impreza w naszym kraju, w której biorą udział tancerze z niepełnosprawnościami. Ta podwarszawska miejscowość od lat jest sercem polskiego tańca na wózkach[paywall]. W turnieju udział wzięli zawodniczki i zawodnicy z: Austrii, Belgii, Finlandii, Niemiec, Japonii, Filipin, Holandii, Izraela, Słowacji i Węgier, a zorganizowany został przez International Paralympic Committee, Polish Paralimpic Committee oraz Stowarzyszenia Swing Duet. Mistrzostwa były współfinansowane ze środków gminy Łomianki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach: combi, duo i soliści. Combi – osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem, duo (dwie osoby na wózkach) oraz soliści (kobiety i mężczyźni tańczą na wózkach). W dwóch klasach tanecznych: klasa 1 dla osób na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 dla osób na wózku o większej sprawności ruchowej. Rywalizacja odbyła się w dwóch stylach: standardowym (tańce: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskim (samba, cha-cha, rumba, passodoble, jive). Zawody w freestylu polegają na dowolnej technice tanecznej par lub solistów do indywidualnie wybranej muzyki. Sędziowie oceniając tancerzy na wózkach biorą pod uwagę takie same kryteria, jak przy ocenie par sprawnych, tzn. rytm, charakter tańca, technikę, a także choreografię, prezencję, charyzmę i ogólne wrażenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, taniec na wózkach jest niezapomnianym przeżyciem dla występujących par i dla publiczności.

I właśnie w freestylu Sara Staszyszyn zrobiła furorę. Zdecydowanie wygrała, zbierając znakomite recenzje. Ale to nie koniec. Do domu wróciła z drugim medalem, wywalczonym w konkurencji combi. Sięgnęła po brąz z partnerem Michałem Głowaczem. Gratulujemy!
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przemyślanka - niezalogowany 2019-10-17 11:09:48

    Gratulacje SaraTak trzymaj

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama